Články

Viktorka potřetí za sebou vyhrála tentokrát si poradila s SK Nebovidy/ Pašinka

Sedlec – Poslední přípravný zápas TJ Viktoria Sedlec odehrála na svém hřišti. Původně se utkání mělo odehrát v Kácově, jenže kvůli mokrému terénu se utkání přesunulo do Sedlic. TJ Viktoria Sedlec doma přivítala tým z čtvrté třídy na Kolínsku SK Nebovidy/ Pašinka.

TJ Viktoria Sedlec - SK Nebovidy/ Pašinka 4:1 (1:0)

Utkání začalo v 10 hodin, jelikož rozhodčí i obě mužstva byla připravena odehrát přátelské utkání. V úvodu oba týmy hrály útočný fotbal, potom už Viktorka převzala iniciativu. V 16. min. Viktorka se dostala do vedení, když se polevé straně prosadil levý záložník Hvězda, který centrem našel ve vápně nabíhajícího útočníka Svobodu a hlavou uklidil míč do odkryté brány – 1:0 O dvě minuty později útočník Svoboda se uvolnil před velkým vápnem soupeře, ale z dobré příležitosti přestřelil branku Poláka. Ve 20. min. soupeř dal osobě vědět, když se na pravé straně vápna prosadil středopolař Jelínek, jenže brankář Rybák na přední tyči čaroval, když vyrazil Jelínkovu bombu na rohový kop. Další šanci mě soupeř až v závěru prvního poločasu, když Jelínkův rohový kop z pravé strany na zadní tyči z brankové čáry vykopával obránce M. Poul. Poslední slovo prvního poločasu měla Viktorka. V 45. min. útočník Zdychynec předvedl pěknou individuální akci, když se na hranici šestnáctky uvolnil přes dva obránce a z otočky vystřelil. Zdychyncova technická střela letěla těsně na pravou šibenici gólmana Poláka.

Ve druhém poločase začaly padat góly na obou stranách. V 70. min. soupeř vyrovnal, když potrestal špatnou rozehrávku Fitzbauera a toho využil na levé straně záložník Karkoš, který před vápnem do druhé vlny nahrál útočníkovi Procházkovi a ten technickou střelou po zemi s přehledem uklidil míč k pravé tyčce – 1:1 Pak se po inkasované brance se na střídačce ozval trenér VS Hvězda, který povzbudil mužstvo až jeho hlas byl slyšet na druhou stranu tribuny. Ono to zafungovalo. Protože Viktorka na inkasovaný gól bleskově odpověděla a to dvěma zásahy během dvou minut. Hlavní slovo si vzali střídající bratři Poulové. V 75. min. záložník Marcel Poul běžel sám na soupeřovu branku a z velkého vápna výstavní střelou pod břevno strhl vedení na stranu domácích – 2:1 V 77. min. útočník Josef Svoboda byl faulován ve vápně poté, co Nebovidy zatáhly za záchrannou brzdu. Faulovaný útočník Svoboda s přehledem z pokutového kopu zvýšil na 3:1. V poslední minutě zápasu oslovil J. Poul nahrávkou za obranu nabíhajícího Svobodu, který přesprintoval obránce po levé straně a vrátil míč přízemní nahrávkou zpět na J.Poula, který míč poslal přesně na zadní tyč.- 4:1. TJ Viktoria Sedlec v posledním přátelském zápase doma porazila SK Nebovidy/ Pašinka 4:1.