V Nových Dvorech si tři body v neděli připsali fotbalisté sedlecké Viktorky

Nové Dvory - K dohrávce 10. kola okresního přeboru na hřiště Sokola Nové Dvory dorazil druhý tým tabulky - Viktoria Sedlec. A i když nepodal optimální výkon, připsal si poslední tři letošní body:
N. Dvory - Sedlec 1:2 (1:2).

I když se domácím nechtělo příliš z kabiny, zápas rozehráli lépe: Po pasu Maláčka z trestného kopu v 10. min. Lev vyhrál v pokutovém území hlavičkový souboj a Pátkovu gólovou střelu do sítě ještě srazil Volenec - 1:0. Vyrovnání ale na sebe nenechalo dlouho čekat: Po dvou minutách hosté podnikli rychlý protiútok, Petr Mrštík vysunul Jelínka, který míč ještě posunul Pospíšilovi - 1:1. Viktoriáni dokázali ještě do přestávky vývoj utkání otočit: Při dalším rychlém protiútoku Kožnar vysunul tentokrát doleva Jelínka a akci zakončil opět Pospíšil - 1:2.

Ve druhém poločase hru tvořily Nové Dvory, ovšem dvě velké tutovky měl na druhé straně Pav. Mrštík: V 57. min. zůstal osamocený před Černým, ale novodvorského gólmana trefil. Podruhé si v 61. min. narazil míč s Volencem a tentokrát pálil do nohou padajícího brankáře Černého. Domácí nedokázali potrestat sedlecké zmatky v rozehrávce, vyrovnání měl na kopačce těsně před koncem Kokeš, když k němu k zadní tyči prolétl rohový kop. Branku ale netrefil a tak si tři body odvezla Viktorka.

"Nedáme góly, nemůžeme vyhrát," měl jasno po zápase novodvorský hrající kouč Václav Melša. "Sedlec byla v první půli lepší, my jsme hráli fotbal po přestávce. Přesto si soupeř připravil gólové šance, nám tam nic nespadne, ani náhodná branka," shrnul utkání.

Sedlecký trenér Luboš Votava je rád, že podzimní fotbalová sezona skončila. "Vzhledem k tomu, co jsme dnes předvedli, jsou tři body zlaté," zdůraznil a dodal: "Konec soutěže se nám hodně nepovedl, poslední tři, čtyři zápasy byly z naší strany hernně hodně špatné."

Branky: 10. Pátek - 12., 33. Pospíšil.
Rozhodčí: Martin Semirád.
ŽK: Kokeš - Pav. Mrštík.
N. Dvory: Černý - Maláček, Špírek, Dastych, Melezínek - Novák, M. Melša (40. Dejmal, 77. V. Melša), Kokeš, Pátek - Lev, D. Marek.     Trenér Václav Melša.
Sedlec: Vokoun - M. Volenec, Jak. Spáčil (83. D. Košátko), Kožnar, Kolda - Gono (34. Ivičič), Pav. Mrštík, L. Tvrdý, Petr Mrštík - Jelínek (90.+2 Šilhán), Pospíšil.         Trenér Luboš Votava.