Útočník Jelínek svým hattrickem zničil Vrdy

Poprvé na jaře Viktoria Sedlec odehrála své utkání venku, když v 16. kole narazila na jedenáctý tým OP Slavoj Vrdy, který měl na kontě 17 bodů.  Viktorka se nacházela na 2. místě s 32 body. Oběma soupeřům se v minulém kole dařilo rozdílně. Viktorka porazila doma Zbýšov 3:2, naopak Vrdy uhrály remízu s UJ B 2:2.

Trenér Luboš Votava postrádal Pavla Mrštíka, Spáčila a vykartovaného Poula.

Slavoj Vrdy -  Viktoria Sedlec  0:5 (0:3)

.

Již úvodu zápasu oba soupeři zahrozili standardními situacemi. V 5. min. záložník Miláček před velkým vápnem rozehrál na krátko signál a oslovil tak ve vápně T. Hronka, ten však v dobré příležitosti zbrkle pálil do boční sítě Šilhánovy branky. Naopak na druhé straně Viktorka trestala z rohového kopu. V 7. min. si na Mrštíkův rohový kop do vápna naběhnul na zadní tyč útočník Jelínek a v pádu ranou pod břevno otevřel skóre - 0:1  Po vstřelené brance Vitoriáni získali potřebný klid na kopačkách a nadále si vytvářeli další šance. Ta přišla v 16. min., když jsi ve vápně osamocený útočník Jelínek pro sebe zpracoval balón a střelou po zemi překonal gólmana M. Doubka - 0:2. Ve 20. min. se Vrdy dostaly také k zakončení, když z velkého vápna se napřáhnul Miláček, ale jeho pokus skončil v ochranné síti za brankou hostů.

O minutu později na druhé straně se do úniku dostal útočník Pospíšil, ale na vybíhajícího gólmana Doubka, který byl na velkém vápně, pro zatím nevyzrál.  Vše si Pospíšil vynahradil až ve 30. min., kdy nejprve na půlce unikl celé obraně Vrdů  a před velkým vápnem si obešel vybíhajícího brankáře Doubka a následně uklidil míč do prázdné branky. -  0:3

V době kdy Pospíšil vsítil na 3:0, tak Viktorka na chvilku hrála o deseti, když u postranní čáry byl ošetřován Jelínek poté, co byl faulován ve vápně. Následně měla být nařízena penalta, jenže píšťalka rozhodčího Šandy byla němá.  Ta se ozvala až pět minut do poločasu. Ve 40. min. se útočné duo Jelínek – Pospíšil dostalo do brejku a první jmenovaný s přehledem trefil prázdnou branku. Radost prvního hattricku na jaře u útočníka Jelínka netrvala dlouho, protože rozhodčí Šanda měl „bystré oči“, když z půlky hřiště odpískal ofsajd. I když Vrdy prohrávaly v poločase 3:0 i nadále útočily. Gólman Šilhán celý první poločas byl bez práce, protože na něho nešla žádná nebezpečná střela mezi tyče. Až ve 43, min. se Šilhán zapotil poté, co záložník Pleva z trestného kopu protáhnul gólmana Šilhána a ten jeho střelu vyrazil na roh.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil i nadále Viktorka kombinovala a vytvářela si gólové příležitosti.  Zato Vrdy se dostaly k balónu jen příležitostně. V 62. min Viktorka zvýšila náskok už na 0:4 poté, co Pospíšil unikl po levé straně a nacentroval do vápna, kam si naběhl obránce Volenec a hlavou překonal M. Doubka. - 0:4  V 68. min. se útočník Jelínek na konec dočkal svého hattricku, když Ivičič  se uvolnil po pravé straně a přízemním centrem našel opět volného Jelínka, který chladnokrevně ranou k tyči upravil na -  0:5 Skóre mohlo být ve druhém poločase vyšší, ale Viktoriáni zahazovali jednu šanci za druhou. V 77. min. brankář Doubek předvedl famózní zákrok, když zneškodnil z velkého vápna Pospíšilovu střelu, která přistála na břevně! V samém závěru zápasu Vrdy mohly snížit a dát tak čestnou branku v utkání. V 87. min. Plevův tečovaný centr do vápna se dostal až k útočníkovi T. Hronkovi,  ten sice hlavičkoval v kulichu, ale jeho hlavička postrádala razanci, proto skončila v rukavicích brankáře Šilhána.

Slavoj Vrdy -TJ Viktoria Sedlec  0:5 (0:3)

Rozhodčí : Šanda