V Malešově si domácí fotbalisté se soupeřem ze Sedlce body spravedlivě rozdělili

Malešov - V 18. kole okresního přeboru zavítala sedlecká Viktoria na hřiště Malešova. Po vyrovnaném zápase se spravedlivě body dělily.

Malešov - Sedlec 1:1 (0:0) .

Před začátkem utkání ještě pogratulovali kapitáni obou týmů k šedesátým narozeninám Milanu Lhotákovi. První poločas se nesl spíše v duchu nepřesných přihrávek obou týmů, ale mírně navrch měli hosté. Ovšem první vážnější šance patřila Malešovu, po rohu domácích se k odraženému míči dostal Zoufalý a nacentroval ho zpět do území před brankou, ten pak po skrumáži a následné střele skončil na tyči. O trochu lepší Sedlec se k prvnímu ohrožení Táborského brány dostala až ve 20. minutě, když zpoza šestnáctky napřáhl ke střele Jelínek. Ve 27. minutě se domácím povedla kombinace po pravé straně, kdy míč putoval po trase Krásenský, Klečák, Nekola, který přihrával zpět pod sebe na Klečáka, ale jeho střela byla blokována.

Neuběhly ani čtyři minuty z druhé půle a už se míč třepetal v bráně domácích, postaral se o to centrující Jelínek a zakončující Tvrdý – 0:1. V 52. minutě udělil ránu pěstí hostující Pospíšil malešovskému stoperovi Radku Barenčíkovi, za kterou by se ani bratři Kličkové nestyděli. Rozhodčí tento čin ocenil žlutou kartou, což se výrazně nelíbilo domácím příznivcům. Hosté se poté stáhli do obrany a Malešov tak převzal otěže hry do svých nohou. V 58. minutě doputoval krásný pas Zoufalého k Nekolovi, jenž postupoval sám na hostujícího gólmana Šilhána, ale velkou šancí na vyrovnání pohrdl. 67. minuta a střela Zoufalého, která těsně přeletěla břevno, se postaraly o další vzrušení diváků. V 72. minutě Malešov zahrával roh, při kterém došlo v šestnáctce hostů k prohřešku proti pravidlům jednoho ze sedleckých obránců, a tak byl sudím Radinou nařízen pokutový kop. K penaltě se postavil zkušený kapitán domácích Reithárek, ale brankář Šilhán vystihl směr letu míče a míč naneštěstí pro něj vyrazil přímo k autorovi nepovedené penalty a ten tedy pohodlně uklidil míč do branky – 1:1. Po obdržené brance Viktoriáni opět zabrali a začali přehrávat svého soupeře. V 77. minutě se Hvězda dostal přes dva bránící hráče Malešova ke střele, ale ta skončila pouze v rukavicích strážce domácí branky Táborského. Malešov v několika akcích těžil z útočné hry Sedlce a mohl tak postupovat otevřenější obranou, zářným příkladem byl pas Žídka na Kalfiřta, ten však v souboji se Zdychyncem upadl a dožadoval se na rozhodčím Radinovi faulu zbytečně. Poslední vážný okamžik zápasu nastal při trestném kopu Sedlce, kdy v 85. minutě hosté překvapili malešovskou obranu sehraným signálem zakončený střelou Pospíšila těsně vedle tyče domácí brány.

Branky: 72. Reithárek - 48. Tvrdý
Rozhodčí: Marek Radina (OFS Kolín)
ŽK: Vavřina, Pospíšil, Zdychanec
Malešov: Táborský - Krásenský, Koubek, Barenčík, Poklop - Nekola, Zoufalý, Reithárek, Kalfiřt – Horyna, Klečák
Sedlec: Šilhán – Pavlík, Zdychanec, Kožnar, Vavřina – Volenec, Gono, Tvrdý, Hvězda – Jelínek, Pospíšil.