Viktorka rozstřílela Paběnice

Paběnice -  Ve 22. kole okresního přeboru jarní části TJ Viktoria Sedlec jela pro další důležité body do Paběnic. V předešlém kole druhá Viktorka s 45 body porazila doma Zbraslavice 2:1, naopak osmé Paběnice s 26 body prohrály v Uh. Janovicích 7:2.

Trenéru Luboši Votavovi chyběli tito hráči: Gono, Pavlík, Kolda a bratři Mrštíkové.

TJ Sokol Paběnice – TJ Viktoria Sedlec 1:5 (1:2)

.

Už od úvodních minut Viktorka převzala otěže zápasu. Již v 6. min. útočník Jelínek. Po úniku po pravé straně mohl otevřít skóre, ale levačkou z velkého vápna překopnul paběnickou branku. Do vedení se Viktorka dostala až v 18. min., po rohovém kopu Volence z levé strany se na zadní tyči prosadil útočník Pospíšil a hlavou uklidil míč do sítě. - 0:1 Až po 468. minutách se konečně prosadil sedlecký útok, jinak doteď dávali góly převážně záložníci jmen. Gono 2x, Tvrdý 2x a Ivičič. Ale zpátky k zápasu. I po vstřelené brance jsi Viktorka vytvářela brejkové příležitosti. Jako ve 23. min na Zdychyncovu kolmici jsi za obranu paběnic naběhl Pospíšil a postupoval na brankáře Bendu. I přes dotírající obránce Růžičky, útočník Pospíšil z velkého vápna střelou po zemi ke vzdálené tyči překonal paběnického gólmana. – 0:2 O pět minut později jako ve 23. min. se do podobné příležitosti dostal opět Pospíšil, ale z velkého vápna vyslal na gólmana Bendu malou domů, kterou přehledem kryl paběnický gólman. Ani ve 35. min. neměl útočník Pospíšil štěstí, když hranice pokutového území orazítkoval pravou tyč paběnické branky. Paběnice se dostaly do hry až v závěru poločasu. Ve 38. min. záložník Zikmunda vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho technická střela letěla těsně vedle levé šibenice Šilhánovy branky. Když už se zdálo, že Viktorka půjde s čistým štítem do kabin, tak Paběnice nečekaně udeřily. Ve 45. min. záložník Volenec v pokutovém území hlavou překonal vlastního gólmana poté, co Lupínek rozehrál trestný kop z pravé strany. - 1:2

I po změně stran Paběnice začaly náporem. Ve 48. střídající Zeman vystřelil ze střední vzdálenosti, ale jeho střela letěla těsně nad branku Michala Šilhána. I ve druhém poločase v Paběnicích se po střelách hostů ozývaly tyče.  O minutu později na druhé straně po trestném kopu Volence z levé strany se k odraženému míči dostal Pospíšil, který z hranice šestnáctky napálil do tyče paběnické branky. Jenže v 51. min. jsi sedlecká lavička mohla konečně oddychnout, když Ivičič svojí nahrávkou poslal do brejku Pospíšila a ten se nejprve před pokutovým uzemím zbavil záložníka Zikmundy a následně tvrdou ranou zvýšil na - 1:3.  Ladislav Pospíšil vsítil  hattrick zápasu. Střelecký půst mohl ukončit i útočník Jelínek. Po hodině hry po centru Volence se do zakončení dostal Jelínek, ale jeho pokus skončil v náruči gólmana Bendy. Na pokyn Luboše Votavy ze střídačky vyjel Mercedes a ten začal na hřišti řádit. O čtvrtý gól v barvách Viktorky se postarali jmenovci Honzové. V 79. min. po průniku Hvězdy po levé straně a přihrávky do druhé vlny se k zakončení dostal Ďoubal „Mercedes“, který z velkého vápna  umístěnou ranou překonal brankáře Bendu. -1:4. Ovšem poslední slovo zápasu měl útočník Pospíšil, který v 85. min. proměnil další brejkovou příležitost a uzavřel, tak na konečných 5:1 pro Viktorku.

Rozhodčí: Šanda

Branky:  vlastní M. Volenec – 18. 23. 51. 85. Pospíšil, 79. Ďoubal

ŽK Lupínek – Kožnar, Spáčil, Zdychynec

TJ Sokol Paběnice : Benda – Sochr (46. Zeman), Blažek, Růžička, O. Votava – Lupínek, Fuksa, Zikmunda ( 66. Sedláček), Blahník, M. Votava, L. Votava

TJ Viktoria Sedlec : Šilhán – Vavřina( 46. Svoboda), Zdychynec, Kožnar, Hvězda – Ivičič(65. Poul), Spáčil ( 78. Ďoubal), Tvrdý, Volenec – Jelínek, Pospíšil Trenér  Luboš Votava