Viktorka podruhé za sebou prohrála

Sedlec  -  V devátém kole lídr tabulky OP TJ Viktoria Sedlec doma přivítala TJ Zbýšov, který byl na dvanáctém místě se7 body. V minulém kole se oběma soupeřům dařilo rozdílně. Zbýšov porazil doma Zruč nad Sázavou 4:2, naopak TJ Viktoria Sedlec s 19 body si připsala první porážku v sezóně, když venku nestačila na Sázavu B 2:0 .

Trenér Votava postrádal tyto hráče: Volence, Ivičiče, Kožnara, Kratochvíla, Vokouna, Jóna a bratrz Marcela a Jaroslava Poulovi.

TJ Viktoria Sedlec – TJ Zbýšov 0:2 (0:0) .

V prvním poločase obě mužstva hrála útočný fotbal. První šance zápasu přišla až v 15. min., když si na Vrbův centr z pravé strany naběhl na zadní tyč útočník Cimr a už se zdálo, že pohodlně uklidí míč k bližší tyči Radilovy branky, jenže Vrbův centr útočník Cimr měl na dlouhou nohu, proto balón skončil v autu. O deset minut později po Koldově centru z pravé strany si útočník Jelínek ve vápně zpracoval míč a z otočky pohotově vystřelil na brankáře O. Radila, jenže ten jeho střelu srazil jen na roh. V 29. min. po brankářově nákopu záložník Babák nechtěně hlavou poslal po levé straně do úniku útočníka Cimra, ale jeho pokus z velkého vápna skončil vedle brány hostů.  Ve 35. min. se ke slovu přihlásili bratři Mrštíkové. Záložník Pavel oslovil ve vápně přihrávkou z druhé vlny svého bratra Petra, ten však levačkou z dobré pozice přestřeli branku gólmana O. Radila. Ovšem závěr první poločasu patřil Zbýšovu. Ve 42. min. se útočník Vébr osmělil v útoku poté, co vystřelil ze střední vzdálenosti, ale jeho nepřesný pokus skončil v ochranné síti za bránou sedlecké branky.

Hned po změně stran Viktoria Sedlec si vytvořila šanci. V 55. min. po Vavřinově nákopu prodloužil Pavel Mrštík hlavou balón za sebe nabíhajícímu Cimrovi, ten se individuálně uvolnil před šestnáctkou a vystřelil na Radilovu branku.  Jeho technická střela minula těsně levou šibenici zbýšovské branky gólmana Radila. O minutu později na druhé straně záložník Babák se prosadil před vápnem a svojí levačkou vypálil na sedleckou branku, ale jeho pokus brankář Tvrdý nadvakrát kryl. V 61. min. v hledišti nastalo hrobové ticho poté, co domácí Viktorka inkasovala, když útočník Vébr si zaběhl obranu Sedlic a z vápna střelou ke vzdálené tyči překonal gólmana Tvrdého – 0:1 Na inkasovanou branku se snažil odpovědět Petr Mrštík, ale jeho technickou střelu ze střední vzdálenosti ze 30 metrů vytěsnil O. Radil na rohový kop. Přestože Zbýšov vedl jednogólovým náskokem, mohl se stáhnout do obrany, přesto nadále hrál útočný fotbal. V 80. min. Viktorka mohla vyrovnat, když po rohovém kopu Petra Mrštíka z pravé strany se na zadní tyči uvolnil Jelínek, ale hlavičkoval jen do ochranné sítě za brankou hostů. Ve druhém poločase nespasilo ani dvojnásobné střídání Viktorky, protože nečekaně před koncem zápasu podruhé inkasovala. V 81. min. V Radilův náhodný nákop z pravé strany brankář Tvrdý neudržel v náruči a dobíhající střídající Jukl uklidil míč do odkryté branky - 0:2 V samém závěru Viktorka mohla vsítit čestný gól. V 88. min. po centru Mrštíka z levé strany neudržel míč v náruči O. Radil a odražený míč se dostal k Jelínkovi, ten však z těžkého úhlu netrefil odkrytou branku.  Viktoria Sedlec podruhé za sebou prohrála, když doma nestačila na Zbýšov – 0:2. Viktoria Sedlec nevstřelila v OP branku už 180 minut!

TJ Viktoria Sedlec – TJ Zbýšov 0:2 (0:0)

Branky : 61. Vébr, 81. Jukl

ŽK : 83 . Jelínek  - 67. Junek, 69. Vébr, 70. Jukl, 86. Bohatý

Rozhodčí : Horký Milan

TJ Viktoria Sedlec : Tvrdý – Kolda, Zdychynec ©(77.Culek), Vavřina, Pavlík –  Košátko( 54.Hvězda), Pavel Mrštík, Vrba(79.Spáčil), Petr Mrštík – Cimr, Jelínek

TJ Zbýšov : O. Radil – Jirák, Výborný , Horváth, Babák©, Bohatý, Sobotka(18. Jukl), V. Radil, Junek, Šemík, Vébr,