Viktorka porazila Uhlířské Janovice B

Uhlířské Janovice – Podruhé v sezóně v podzimní části netradičně v neděli odpoledne TJ Viktoria Sedlec odehrála svůj zápas venku tentokrát v Uhlířských Janovicích. V minulém kole čtvrtá Viktorka s 19 body podruhé v sezóně prohrála, když doma nestačila na Zbýšov 2:0 a devátý Uhlíři se 13 body prohráli s týmem Zruč nad Sázavou těsně 2:3.

FK  Uhlířské Janovice B – TJ Viktoria Sedlec 0:3 (0:1)

.

Sedlečtí fotbalisté se lépe pohybovali na rozbahněném terénu oproti domácím Uhlířům, kteří se spoléhali na dlouhé na nákopy za obranu Sedlic, jenže Viktorka vycházela ze zabezpečené obrany a tak v prvním poločase Uhlíři moc šancí neměli. Viktorka měla impozantní vstup do zápasu, protože hned první střela na branku skončil gólem. V 6. min. se po špatném odkopu od protihráče dostal k míči Petr Mrštík a ten z velkého vápna bez přípravy z voleje tvrdou ranou pod břevno překonal brankáře Kmocha. – 0:1 Viktoria Sedlec, tak prolomila střeleckou smůlu, když po dvou zápasech vsítila branku. Z pohledu Viktorky to nemusela být poslední branka do poločasu. O dvě minuty později Pavel Mrštík uvolnil na pravé straně záložníka Ivičiče a ten centrem z pravé strany ve vápně našel útočníka Cimra, ale hlavičkoval jen do tyče Kmochovy branky. Až ve 22. se Uhlíři osmělili v útoku, když se po autovém vhazování dostal ke střele ze střední vzdálenosti Pavel Kulhánek, ale jeho pokus brankář Jón robinzonádou vytěsnil na roh. Po půl hodině hry středopolař Petr Mrštík přihrál před vápno útočníkovi Cimrovi, ten se sice prosadil přes protihráče, ale jeho střelu gólman Kmoch v náruči kryl. Závěr první poločasu patřil Uhlířům, když po rohovém kopu zahráli na cvičený signál, jenže z velkého vápna záložník Marek neprostřelil hradbu těl a tak Viktorka šla do kabin s jednogólovým náskokem.

Hned pozměně stran Viktorka si vytvořila spoustu šancí. Nejprve ve 46. min. po rohu Petra Mrštíka se ve vápně uvolnil jeho bratr Pavel Mrštík, jenže hlavičkoval v záklonu nad branku gólmana Kmocha. Ve druhém poločase Uhlíři hrozili převážně ze standardních situacích, ale moc jim to nevycházelo. Jako po hodině hry se k trestnému kopu postavil obránce Dotlačil, ale před velkým vápnem trefil jen dobře postavenou zeď. V 69. min. Viktorka vstřelila velmi důležitou druhou uklidňující branku.  Nejenže stoper Vavřina dirigoval po celý zápas obranu Viktorky, ale také se zapojil do útoku. V 69. min. po přihrávce Gona  kapitán Vavřina vystřelil z 35 metrů na branku domácího mužstva a orazítkoval levou tyčku Kmochovy branky. Ovšem útočná akce pokračovala, protože záložník Hvězda doběhnul odražený balón a nahrávkou po levé straně oslovil Petra Mrštíka. Po jeho následném centru se ve vápně hlavou prosadil útočník Cimr a překonal brankáře Kmocha - 0:2 Vše jistil pro jistotu dobíhající záložník Pavel Mrštík, který uklidil míč do prázdné branky.  V 80. min. Viktorka zvýšila na 0:3 poté, co Hykův přetažený trestný kop z pravé strany útočník Cimr vrátil hlavou do malého vápna, kde se zjevil střídající Vrba a od něho se odrazil míč do odkryté branky – 3:0. V 86. Uhlíři mohli vsítit čestný gól z pokutového kopu, když nechtěně obránce Gono zahrál v pokutovém území rukou, ovšem útočník Veliký z penalty překopnul branku Michala Jóna. V samém závěru Viktorka mohla dát další branku. V 88. min. Pavel Mrštík se dostal do brejku a z velkého vápna technickou střelou obstřelil vybíhajícího Kmocha, jenže jeho střela skončila na pravé tyčce Kmochovy branky. Viktoria Sedlec konečně vyhrála, když venku porazila Uhlířské Janovice B 3:0.

FK  Uhlířské Janovice B– TJ Viktoria Sedlec 0:3 (0:1)

Rozhodčí: Ledvina Lubomír

Branky: 6. Petr Mrštík, 69. Cimr, 80. Vrba

ŽK 48. Cypra, 66. Kocourek – 25. Ivičič

FK  Uhlířské  Janovice B : Kmoch – Lopour, Dotlačil, Blecha©, Kalous – P. Kulhánek (85. Förster), Cypra, Marek (64. Tancer), ( 45. Kocourek), Eminger – Veliký Keltner

TJ Viktoria Sedlec: Jón – Pavlík. Vavřina© Gono, Hyka, Hvězda, Pavel Mrštík, Petr Mrštík, Ivičič (45. Košátko) – Pospíšil (45. Vrba) Cimr (82. Culek)