TJ Viktoria Sedlec

Oficiální stránky klubu

Viktorka doma zaslouženě přehrála Malešov a je vicemistr podzimu OP

Sedlec – V závěrečném kole podzimní části okresního přeboru Viktoria Sedlec doma přivítala SK Sokol Malešov. V minulém kole oba sousedi v tabulce OP prohráli  Třetí Viktorka s 25 body  venku Tupadlech  nešťastně prohrála 1:0 a pátý Malešov s 23 body doma nestačil Zruč  0:2

TJ Viktoria Sedlec – SK Sokol Malešov 3:1 (2:0)

.

Zápas byl od úvodních minut vyhecovaný, ve kterém nechyběla spousta osobních soubojů. Plné ochozy se dočkaly první branky již v 11. min., když útočník Jelínek českou uličkou uvolnil na levé straně záložníka Hvězdu, který centrem ve vápně oslovil útočníka Cimra a ten nekompromisně hlavou otevřel skóre zápasu. O minutu později na druhé straně se před vápnem prosadil útočník Pavlík, ale jeho pokus nebyl dostatečně razantní, proto míč skončil jen v náruči gólmana Jona. To bylo skoro vše, co za první poločas Malešov v útoku vymyslel, protože sedlecká záloha výborně pokrývala malešovského  špílmachra Jiřího Rejtárka, který měl za úkol tvořit hru, jenže to se mu moc nedařilo, jelikož jeho spoluhráči se více hádali mezi sebou než, aby se soustředili na hru. Ve 23. min. Viktorka vsítila druhou uklidňující branku, když po střele útočníka Jelínka ve vápně obránce Pavel Vokoun zahrál rukou a rozhodčí Fencl nařídil pokutový kop, který proměnil s přehledem Petr Mrštík.2:0 Ve 36. min. obránce Poklop ve středu hřiště sejmul unikajícího útočníka Cimra a za tento zákrok rozhodčí Fencl odměnil obránce Poklopa jen žlutou kartou!  V závěru prvního poločasu v 41. min. útočník Novotný z velkého vápna rozehrál trestný kop, ale jeho pokus skončil jen v ochranné síti za brankou gólmana Jona.

Ve druhém dějství se obraz hry z pohledu Viktorky nezměnil i nadále Viktorka vyházela důsledné a zabezpečené obrany a vyrážela do brejků. Hned po rozhraní mohla Viktorka vsítit další branku. Ve 46. min. po centru Hvězdy z levé strany se ve vápně prosadil útočník Cimr, ale jeho pohotovou střelu Táborský před brankovou čarou nadvakrát kryl. V 61. min. se Malešov se nečekaně dočkal vstřelené gólu, když po výkopu gólmana Táborského obránce Gono hlavou překonal vlastního brankáře Jona. 2:1 Jenže Malešov se z gólu moc dlouho neradoval. V 67. min. po centru D. Košátka z pravé strany se míč odrazil před vápnem k Petru Mrštíkovi a ten levačkou vymetl pravou šibenici Táborského branky – 3:1 Místo závěrečného náporu Malešova přišlo oslabení do vlastních řad. V 81. min. obránce Poklop u postranní čary  dostal druhou žlutou kartu a šel předčasně pod sprchy, za to že v přerušené hře zakopl balón do autu.  Ve šlágru kola TJ Viktoria Sedlec porazila zaslouženě Malešov 3:1

TJ Viktoria Sedlec – SK Sokol Malešov 3:1(2:0)

Rozhodčí: Fencl, Culka, Bohuněk

Branky:  23. a 67. Petr Mrštík, 11. Cimr,

ŽK: 86. Vrba, 36. Poklop, 63. Barenčík, 65. Kalfiřt

ČK: 81. Poklop

TJ Viktoria Sedlec :   Jon –  Kolda, Vavřina©, Gono, Pavlík, Hvězda, Petr Mrštík, Vrba (87. Stolín), Culek ( 57. Zdychynec ) –  Cimr, Jelínek(80. Bouma)

SK Malešov:   Táborský – Barenčík©, Poklop, Vokoun (50. Klečák), Koubek (37. Zajíc) – Kalfiřt, Rak, Jiří Rejtárek, Železný (87. Mrňák) – Novotný, Pavlík