Viktoria Sedlec porazila Čáslav B

Čáslav  -  TJ Viktoria Sedlec odehrála v neděli odpoledne na umělé trávě svůj první zimní přípravní zápas. Našim soupeřem byla Čáslav B.

Čáslav  B – TJ Viktoria Sedlec 1:4 (1:1)

.

Čáslavští fotbalisté po většinu první poločasu drželi míč na svých kopačkách a diktovali tempo hry. V 10. min. se na umělé trávě dostali do vedení, když na zpětnou přihrávku Vašíčka z druhé vlny si z levé strany naběhl záložník Kadlec a střelou po zemi k pravé tyči překonal brankáře Vokouna – 1:0 Na inkasovanou branku Viktorka rychle odpověděla. V 16. min. záložník Hvězda poslal po levé straně do brejku osamoceného útočníka Cimra, který si před vápnem pohrál s dvěma obránci a ranou po zemi k levé tyči vyrovnal na – 1:1 Viktorka vycházela ze zabezpečené obrany a vyrážela do protiútoků, ze kterých si vytvořila několik šancí. Třeba ve 20. min. útočník Cimr vybojoval balón na levé straně a přihrál před vápno nabíhajícímu záložníkovi Hvězdovi, ale ten v plném náběhu pravačkou překopnul branku Výborného. O tři minuty později Vavřinův trestný kop z levé strany brankář Výborný robinzonádou vyrazil na roh a po Mrštíkově následném zahraném rohu se ve vápně hlavou prosadil Cimr, ale na štěstí pro Čáslav hlavičkoval jen vedle branky gólmana Výborného. Ještě do poločasu mohly padnout dvě branky a to po jedné na obou stranách. Po půl hodině hry se před velkým vápnem do šance dostal záložník Kadlec, ale na sedleckého gólmana nevyzrál, protože vybíhající brankář Vokoun Kadlecovu střelu zneškodnil. Minutu před koncem prvního poločasu se z půlky hřiště prosadil do brejku útočník Cimr, jenže před velkým vápnem místo střelby na bránu, Cimr zvolil kličku gólmanovi Výbornému, ale ten svým vyběhnutím jeho šanci zmařil.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil.  I nadále Čáslav B kontrolovala balón na svých kopačkách a mimo jiné byla více aktivní ve střelbě oproti prvním poločasu, ale ani jedna střela nebyla na tolik nebezpečná, aby skončila v sedlecké brance. Naopak Viktorka ve druhém poločase dala druhou branku. V 65. min. Mrštíkův rozehraný roh z pravé strany přistál na kopačky střídajícímu obránci Pavlíkovi a ten centrem ve vápně oslovil útočníka Cimra, který hlavou k pravé tyči upravil na - 1:2 Po hodině hry trenér Luboš Votava posunul do útoku k Cimrovi Michala Gona. Byl to právě on, který v 78. min. přihrál před vápnem Cimrovi a ten střelou po zemi k levé tyči zvýšil na - 1:3 Pro útočníka Dalibora Cimra to byl hattrick v zápase!  V 89. min. Hvězda si připsal druhou přihrávku v zápase na konto poté, co balón před vápnem přistrčil Gonovi a ten pravačkou vymetl levou šibenici čáslavské branky! – 1:4 V samém závěru před velkým vápnem záložník Filka mohl upravit na konečných 2:4, jenže brankáře Vokouna nepřekonal. TJ Viktoria Sedlec svůj první zimní přípravní zápas zvládla, když zvítězila nad týmem Čáslav B poměru 4:2.

Branky : 10. Kadlec  - 16. 65. 78. Cimr, 89. Gono

TJ Viktoria Sedlec – Vokoun – Hyka Vavřina, Gono, Bouma, Hvězda, Mrštík Petr, Vrba, Spáčil, Košátko – Cimr střídal Pavlík.