Viktrorka porazila Zruč až v penaltovém rozstřelu

Sedlec - V 18. kole TJ Viktoria Sedlec doma přívítala lídra OP tým Jiskru Zruč nad Sázavou.  V minulém kole obě mužstva naplno nebodovala, protože třetí Viktorka se 35 bbody prohrála ve Vrdech  1:0 brankou Jiří Luňáčka. Naopak Jiskra s 37 body si doma s chutí zastřílela, když Chotusicím nasázela sedm branek.

TJ Viktoria Sedlec- Jiskra Zruč nad Sázavou 1:1 (0:0) ,pk 5:4 .

Na gólové šance první poločas vyhráli domácí, branky se ovšem diváci nedočkali. Už v 5. min. Hvězda po rohovém kopu zaťukal na břevno zručské brány, v 11. min. dobře reagoval na přihrávku Koudelyza sedleckou obranu gólman Jón. V 16. min. po centru zprava Jelínek zblízka míč dobře netrefil a přestřelil. Ve 22. min. Cimr zpětnou přihrávkou hledal Volence, jehož tvrdá rána se odrazila od břevna ven z brány. První poločas ukončily dvě rány domácích: Nejprve Kolda po individuální akci Hvězdy pálil ze střední vzdálenosti nad, ve 37. min. Cimr z hranice šestnáctky střílel sice tvrdě, ale jen do středu brány na připraveného Cudlína.

Hned z první akce druhé půle Jelínek vyzval úplně volného Volence, který dobře mířil do protipohybu gólmana, jenže trefil jen zadní tyč!  Iniciativu postupně začali přebírat hráči Jiskry. Nejprve brankář Jón zachránil Viktorku výtečným zákrokem: Jelínkova přihrávka prošla malým vápnem a proti zakončení volného Brahimiho se Jón skvěle stihl přemístit a střelu vyrazit. V 63. min. se už hosté ale radovali, když K. Petrů našel centrem Koudelu, který hlavou poslal Zruč do vedení - 0:1. V 64. min. Brahimiho jedovatá rána prolétla jen kolem brány Viktorky, na druhé straně Volenec v dobré pozici trefil jen obránce před sebou. Domácí se nevzdali, Cimr neuspěl po centrech z trestného kopu a rohu, jenže v 73. min. dotlačil Vrbovu přihrávku do sítě - 1:1.

V 76. min. Koudela kolmou přihrávkou vysunul Brahimiho a po zákroku Tvrdého hosté volali po penaltě. Té se dočkali až v 81. min. po faulu Vavřiny na K. Petrů, jenže Jouza vysoko přestřelil! Domácí přeskupili řady a začali zatápět obraně Jiskry. Kolda vyhrál souboj s Hájkem, utekl po pravé straně a po jeho centru a Hvězdově střele se vytáhl i brankář Cudlín. Závěrečný tlak Viktorky zastavilo Koldovo nesmyslné strčení do soupeře v přerušené hře, za což musela následovat červená karta. Červenalo se i na hostující straně, když o chvíli později Jelínkův "proslov" rozhodčí Kučera ocenil žlutou kartou, už druhou v zápase.

V penaltovém rozstřelu Jón zlikvidoval pokus K. Petrů a jelikož všichni domácí hráči uspěli, mohli se radovat z bonusového bodu.

"Podle průběhu zápasu je spravedlivé, že jsme získali o bod navíc," konstatoval sedlecký trenér Luboš Votava a navázal: "Měli jsme tři nastřelené tyče, na druhou stranu je pravda, že hosté za stavu 1:1 kopali penaltu. Výsledek odpovídá dění na hřišti." Závěrečný nápor Sedlce přeťalo zbytečné vyloučení. "To bylo naprosto zbytečné, to by se stávat nemělo," připustil trenér. "Zápas jsme potřebovali vyhrát, hru jsme otevřeli, tlačili jsme a dvě minuty před koncem se na jejich půlce necháme vyloučit. To je prostě trestuhodné," zlobil se.

"Chtěli jsme získat bod, který si vezeme. Stoprocentně jsme měli ale na tři,"poznamenal zručský trenér Michal Váňa. "V prvním poločase domácí trefili břevno a tyč, přálo nám i štěstí," přiznal a pokračoval: "Koudela nás dostal do vedení nádherným gólem a 1:0 to mělo skončit. Pak jsme měli ještě šanci rozhodnout utkání z penalty, bohužel jsme to neunesli, nedal. Penalty po zápase neberu, to je plusový bod, který mě nezajímá. Zajímá mě bod po devadesáti minutách, ten jsme chtěli a ten si odvážíme. Fotbal byl pěkný, bojovný - jsem spokojený."

Branky: 73. Cimr - 63. Koudela. Rozhodující penalta Cimr. Rozhodčí: Kučera - Jelínek, Kocourek. ŽK: Pacák, Vavřina - Jelínek. ČK: 89. Kolda - 90. Jelínek. Sedlec: Jón - Pacák, Jan Vavřina, L. Tvrdý, Pavlík - M. Volenec, Zdychynec (66. Vrba), Kolda, Hvězda - Cimr, Jelínek (70. D. Košátko). Trenér Luboš Votava. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, L. Jelínek - Viktora, Janda (83. T. Louda), K. Petrů, Zeman - Koudela, Brahimi. Trenér Michal Váňa.