Brankář Kamil Žídek vychytal čisté konto

Sedlec – V 21. kole okresního přeboru TJ Viktoria Sedlec doma přivítala FK Kavalier Sázava. V předešlém zápase druhá Viktorka s 41 body porazila v předměstském derby venku Sokol Kaňk 2:1, když rozhodující penaltu v rozstřelu na pokutové kopy proměnil Jakub Spáčil. I osmá Sázava B s 27 body vyhrála doma, když porazila Zbraslavice 1:0 brankou P. Hrbka. Viktorka měla, co sázavské reservě vracet, protože na podzim u nich prohrála 2:0, když se o branky postarali hráči Švec a Nepraš.

Trenéru Luboši Votavovi chyběli tito hráči : Vavřina, Kožnar, Spáčil, Zdychynec., ale hlavně na brankářském postu, protože kdispozici nebyli Jón a Vokoun. Takže se do branky A týmu postavil Kamil Židek.

TJ Viktoria Sedlec –  FK Kavalier Sázava B 4:0 (2:0)

.

Již od úvodních minut se Viktorka nastěhovala na soupeřovu polovinu a diktovala tempo hry. Ve 13. min., středopolař Petr Mrštík se uvolnil před vápnem, ale jeho střela prozatím letěla těsně vedle sázavské brány. V 21. min., po rohu Petra Mrštíka z pravé strany měl dobrou příležitost na hranici šestnáctky záložník Hvězda, ten však z první překopnul branku gólmana Hrbka. Viktorka využila svojí územní převahu v 26. min., kdy kapitán Volenec na pravé straně uvolnil ve středu hřiště Petra Mrštíka, který si míč nachystal na levačku a z 25 metrů vymetl pravou šibenici gólmana Hrbka. 1:0 Jenže to do poločasu nebylo všechno. O druhou uklidňující branku zápasu do poločasu se postaral pro změnu Pavel Mrštík. Ve 29. min. po Pacákově centru z pravé strany brankář Hrbek zneškodnil pokus útočníka Cimra, ale míč neudržel v náruči. Toho využil záložník Pavel Mrštík, který v závaru před bránou na malém vápně se dobře zorientoval a uklidil míč do prázdné brány. 2:0 V samém závěru prvního poločasu se do střelecké listiny mohl zapsat kapitán Volenec poté, co si se spoluhráčem Hvězdou vyměnil před vápnem balón na levé straně, jenže jeho pokus skončil vedle branky gólmana Hrbka.

Po změně stran se obraz hry nezměnil i nadále Viktorka kontrolovala hru a vytvářela si šance na mokrém trávníku. V 47. min. záložník Pavel Mrštík ve vápně přihrál z pravé strany úplně volnému Cimrovi a ten ranou k bližší tyčí upravil na 3:0. Ve 49. min. se podruhé v utkání prosadil útočník Dalibor Cimr, když z velkého vápna střelou po zemi ke vzdálené tyči zvýšil na 4:0. Jestli čekáte, na šanci soupeře v článku, tak toho se dnes nedočkáte, protože sázavští fotbalisté byli v útoku naprosto jalový. Naopak hosté mohli inkasovat. V 75. min. obránce Gono se postavil k trestnému kopu, když před velký vápnem na levé straně byl faulován Pavel Mrštík, ale gólman Hrbek byl v pohotovosti a z brankové čáry vyboxoval Gonovu bombu do bezpečí. Opět minut později střídající Ďoubal uvolnil na pravé straně Hyku, který přízemním centrem napříč malým vápnem na zadní tyči oslovil útočníka Jelínka, ten však netrefil odkrytou branku a jeho střela skončila v boční síti sázavské branky. V samém závěru osm minut před koncem se po Volencově rohu ve vápně na přední tyči prosadil obránce Ďoubal, ale hlavičkoval nad branku Hrbka.  TJ Viktoria Sedlec vrátila Sázavě B podzimní porážku v okresním přeboru, když doma zvítězila 4:0.

TJ Viktoria Sedlec – FK Kavalier Sázava B 4:0 (2:0)

Branky: 47. a 49. Cimr, 26. Petr Mrštík, 29. Pavel Mrštík

Rozhodčí: Herda, Semirád, Linhart

TJ Viktoria Sedlec: Žídek – Pavlík, Gono, Tvrdý, Hyka – Hvězda (45. Jelínek) Petr Mrštík (60. Vrba), Volenec(c), Pacák( 72. Ďoubal), Pavel Mrštík – Cimr

FK Kavalier Sázava B : Hrbek – Sedláček, Schneider, Štech, Rezek – Mařinec, Švehla, Dušek, Rais – Nepraš, Danko