Viktorka se doma loučila s diváky výhrou

Dvě kola před koncem okresního přeboru TJ Viktoria Sedlec doma přivítala TJ Star Tupadly. V předešlém kole druhá Viktorka s 50 body prohrála v Malíně v 4:1, naopak šesté Tupady s 38 body porazily doma Zruč nad Sázavou 1:0 brankou Ondřeje Císaře.

TJ Viktoria Sedlec – TJ Star Tupadly 2:0 (1:0)

.

Již ve 3. min. Viktorka měla šanci poté, co se na malém vápně prosadil útočník Cimr, ale jeho pokus pravačkou skončil v náruči brankáře Potměšila.  V prvním poločase Tupadly převážně hrozily trestnými kopy, ty ovšem obrana Sedlic eliminovala. Naopak Viktorka udeřila. V 18. min. útočník Cimr unikl po levé straně a z těžkého úhlu placírkou po zemi ke vzdálené tyči překonal brankáře Potměšila. 1:0 O minutu později na druhé straně útočník Koudelka rozehrál standardní situaci z velkého vápna, ale jeho pokus skončil jen v ochranné síti. Ještě do poločasu Viktorka mohla pojistit své vedení.  Ve 42. min. na Volencův rohový kop z pravé strany si ve vápně na přední tyči naskočil útočník Cimr a hlavičkoval jen do tyče Potměšilovy branky.

Ve druhém dějství Tupadly převzaly iniciativu a nastěhovaly naší polovinu, ovšem Viktorka se úspěšně bránila tlaku. Do dvou gólových příležitostí se dostal útočník Chvátal. Nejprve po hodině hry Chvátal vystřelil ze střední vzdálenosti, ale brankář Vokoun jeho střelu před brankovou čarou chytil. V 64. min. brankář Vokoun se zapotil nejen z vedra, které panovalo po celou dobu utkání, když Chvátalovu bombu z velkého vápna vyrazil do autu. O čtyři minuty později se na hranici šestnáctky prosadil Krajíček, ale brankář Vokoun byl proti a jeho přízemní střelu k levé tyči vyrazil na roh. Až v 69. min. Viktorka navštívila soupeřovu polovinu, když středopolař Pacák ve středu hřiště uvolnil nahrávkou na pravé straně záložníka M. Poula, který centrem oslovil ve vápně Ďoubala, ten však nůžkami zakončil vedle brány gólmana Potměšila. V 81. min. záložník Hyka se dostal do šance, když Pacák poslal do brejku Hyku, jenže ten před velkým vápnem nepřekonal vybíhajícího brankáře Potměšila. Na konec se Viktorce podařilo vstřelit druhou a zároveň uklidňující branku. V 86. min. kapitán Volenec z levé strany do vápna vlétnul doslova a do písmene a přihrál před prázdnou branku, kam si naběhl nejlepší střelec Viktorky Dalibor Cimr a levačkou uzavřel na konečných 2:0 pro Viktorii Sedlec.