Sedlecké béčko remizovalo v Horkách

V 14. kole III. třídy TJ Viktoria Sedlec B se střetla s fotbalisty TJ Sokol Horky. Na podzim Viktorka na domácím hřišti porazila Horky 7:3.

TJ Sokol Horky- TJ Viktoria Sedlec 3:3 (3:2) 5:3 

 

Zápas byl bohatý na góly. Na první vstřelenou branku zápasu diváci opravdu nečekali dlouho. Již 1. min. středopolař Culek ztratil míč ve středu hřiště, když balón vybojoval záložník D. Wolter a na levé straně přihrávkou uvolnil útočníka Beneše, který se uvolnil ve vápně přes obránce Pavlíka a střelou po zemi k levé tyči Dostálovy branky otevřel skóre. O minutu později Horky opět zahrozily. Po centru útočníka Daneše z pravé strany se do zakončení ve vápně dostal středopolař Wolter, ale mířil těsně nad branku Dostála. V 5. min. Viktorka vyrovnala, když se před velkým vápnem uvolnil levý záložník Jan Spáčil a technickou střelou k levé tyči překonal brankáře Marečka – 1:1  V 18. min. Viktorka se dostala do vedení, když po přihrávkách kapitána Jakuba Spáčila a středopolaře Culka se do zakončení z velkého vápna dostal útočník Jaroslav Poul, který pravačkou vymetl pravou šibenici Marečkovy branky. – 1:2 Jenže vedení Viktorka neudržela dlouho. Ve 25. min. se útočník Beneš uvolnil na hranici pokutového území a šajtlí pod břevno překonal gólmana Dostála. – 2:2 Ovšem to nebylo vše z pohledu mužstva TJ Sokol Horky. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se k míči dostal středopolař O. Trekoval a střelou po zemi ze střední vzdálenosti nejprve nasadil jesličky obránci Hykovi, který stál na hranici vápna a následně jeho přízemní střela skončila v levém dolním rohu branky gólmana Dostála – 3:2

 Po změně stran Viktorka vyrovnala. V 67. min. střídající obránce Svoboda uvolnil na pravé straně záložníka J. Poula, který nahrávkou oslovil ve vápně záložníka Jana Spáčila. Spáčilova technická střela zaplula k levé tyčce a zapadla do branky gólmana Marečka – 3:3 V 50. min. se o další gól mohli postarat bratři Spáčilové.  Po faulu na Jana Spáčila před velkým vápnem zahrál trestný kop jeho bratr Jakub, ovšem jeho pokus letěl dva metry nad branku gólmana Marečka. Pro změnu na druhé straně Horky zahrozily. V 56. min záložník Trekoval na hranici pokutového území přehodil brankáře Dostála. Míč už mířil do brány, ale gólman Dostál se stačil otočit a fantastickým zákrokem vyrazil balón do zázemí. O výsledku zápasu mohli rozhodnout několik hráčů Viktorky. Nejprve v 58. min. záložník Jan Spáčil rozehrál standardní situaci a jeho pokus mířil do branky, ovšem brankář Mareček byl proti a míč vyrazil na břevno domácí branky. O minutu později se pro změnu ve vápně prosadil osamocený záložník Dražan, ten však netrefil odkrytou bránu gólmana Marečka V 67. min, se do podobné situace dostal útočník Stolín, jenže v pokutovém území na brankové čáře na přední tyči trefil nohu gólmana Marečka. V samém závěru zápasu mohl vsítit branku J. Poul, když unikl po pravé straně, jenže jeho přízemní střela ke vzdálené tyči mířila vedle branky gólmana Marečka. Druhý bod zápasu si vybojovaly Horky poté, co vyhrály na pokutové kopy 5:3.

Sestava Sedlec: Dostál - D.Košátko (45.M.Svoboda), Pavlík, Hyka, Koryťák (45. Zdychynec) - J.Poul, Jakub Spáčil (75. Vrba), Culek (60. Stolín), Jan Spáčil - Dražan, Bříza (45.Ďoubal) 

Branky: 1. Beneš Radek, 25. Beneš Radek, 43. Trekoval Ondřej - 5. Spáčil Jan, 18. Poul Jaroslav, 65. Spáčil Jan