TJ Viktoria Sedlec

Oficiální stránky klubu

Fotbalisté Malešova se dočkali, po dvou a půl letech porazili Viktorii Sedlec!

Malešov – Fotbalisté Malešova v 16. kole okresního přeboru na domácím hřišti přivítali druhý celek tabulky – Viktorii Sedlec

Malešov – Sedlec 2:1 (1:0)

Podmáčený terén oběma týmům komplikoval kombinaci a pohyb po hřišti. První poločas utkání tak byl spíše ve znamení osobních soubojů ve středu hřiště. Mezi dvacátou a třicátou minutou se dvakrát zastřeloval hostující Vavřina. Oba jeho pokusy ale skončily těsně vedle branky domácích. Malešovští se do pořádné šance dostali až těšně před poločasou pauzou. Poklopa při kličce v pokutovém území neobratně fauloval hostující Pavel Mrštík a domácí tak měli výhodu pokutového kopu. Ten bezpečně proměnil kapitán Koubek -1:0.

Hned po změně stran se malešovští fotbalisté dostali do dvougólového trháku. Janoušek přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Čížka, který posunul míč do prázdné brány – 2:0. O deset minut později mohlo být o výsledku rozhodnuto. Janoušek ovšem po pěkné kombinaci domácích v gólové pozici přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně. Vavřina pláchl po pravé straně, naservíroval míč před bránu Gonovi, který, přestože byl tísněný obráncem, propasíroval balón do sítě – 2:1. Hosté si však další gólovku nevytvořili. Skóre mohli v závěru navýšit domací. Brejk Čížka s Pudilem ale brankou neskončil. Tři body si tak připsali fotbalisté Malešova.

Trenér domácích Jiří Škramovský byl s výkonem svých oveček spokojený: “Hrálo se na těžkém terénu. Navíc proti nám stál velmi těžké soupeř, kterého jsme dva a půl roku neporazili,” připomněl Škramovský a pokračoval: “Hráli jsme ale zodpovědně, fotbalově a důrazně. Podle mě jsme byli lepší a máme radost ze tří bodů. V závěru jsme z utkání udělali zbytečné drama, kdy jsme nedali dvě velké šance. Vyhráli jsme ale zaslouženě,” uzavřel.

Za hosty utkání zhodnotil kapitán Martin Volenec: “Utkání moc neprospěl těžký terén. Soupeř hrál dobře,” přiznal. “Trošku to také nezvládl rohodčí,” uvedl Volenec a navázal: “I tak jsme si ale vytvořili dost šancí. My jsme je nedali, domácí naše chyby potrestali. To rozhodlo,” dodal.

Branky: 43. Koubek z pen., 47. Čížek – 69. Gono.

Rozhodčí: Procházka – Pelikán, Krča. Žluté karty: Poklop, Čížek – Kubec, Kořínek, Pavel Mrštík. Diváků: 80.

Malešov: Šilhán – Vlček st., Poklop, Rak, Vokoun – Výborný (90. Vořechovský), Papoušek, Koubek, Vlček ml. – Janoušek (66. Pudil), Čížek (89. Bednář). Trenér Jiří Škramovský.

Sedlec: Jón – Gono, Kořínek, Kožnar, Kubec – Pavel Mrštík, Petr Mrštík, Volenec, Spáčil (64. Košátko) – Vavřina, Hvězda (80. Zdychynec). Trenér Martin Volenec.