Viktorka deklasovala předměstském derby Malín

Ve 23. kole bylo na programu předměstské derby, TJ Viktoria Sedlec doma přivítala TJ Sokol Malín V minulém kole oba soupeři ztratili body. Třetí Viktorka se 43 body prohrála v Sázavě 3:1 a Malín doma prohrál s KH B 6:4. TJ Viktoria Sedlec postrádala Koldu, Vavřinu, Brabce, Petra Mrštíka, kapitána Volence a další.

TJ Viktoria Sedlec – TJ Sokol Malín 9:0 (3:0)

Ve velkém vedru se odehrálo sobotní utkání, ve kterém padlo hodně branek. Od úvodních minut Viktorka měla územní převahu a byla důraznější a vyhrávala osobní souboje ve středu hřiště. Již ve 2. min. diváci viděli první velkou šanci Viktorky, když za obranu Malína zaběhl útočník Zdychynec a přihrál do vápna nabíhajícímu útočníkovi Pavlu Mrštíkovi, ten však na brankáře Nepráška nevyzrál, protože Mrštíkovu střelu vyrazil do stran. Neproměněná šance už neplatila ve 13. min., kdy padla úvodní branka zápasu poté,co Zdychynec na levé straně přihrávkou po zemi do vápna uvolnil záložníka Hvězdu, který předložil míč útočníkovi Mrštíkovi a ten prostřelil gólmana Nepráška.–1:0 O dvě minuty později se do šance ve vápně dostal po přihrávce Zdychynce opět Pavel Mrštík, jenže gólmana Nepřáška nepřekonal, protože jeho pokus zneškodnil.Ve 20. min. Malín měl nejvyloženější šanci prvního a zároveň celého zápasu. Po autovém vhazování z levé strany se ve vápně dostal do zakončený osamocený útočník Kubelka, ale brankář Jón jeho střelu vyrazil do stran. Ve 34. min.brankář Neprášek si připsal další zákrok na své konto, když před velký vápnem svým výběhem z brány zneškodnil další gólovou příležitost Pavla Mrštíka. Ve 37. min. středopolař kapitán T. Vojtíšek vystřelil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus brankář Jón s přehledem kryl. Ve 41. min. útočník Pavel Mrštík se dostal do úniku z půlky hřiště a na hranici velkého vápna s přehledem překonal gólmana Nepráška –2:0  Minutu před přestávkou Viktorka upravila poločasový výsledek na 3:0 poté, co středopolař Jan Spáčil přihrávkou za obranu Malína poslal do úniku kapitána Zdychynce a  z vápna střelou  po zemi k levé tyči prostřelil gólmana Nepráška – 3:0

Ve druhém dějství se hra na hřišti nezměnila a nadále Viktorka držela míč na svých kopačkách a vytvářela si gólové šance. Ve 48. min. se do střelecké listiny zapsal obránce Gono, který na zadní tyči na pravé straně překonal brankáře Nepráška – 4:0 O minutu později záložník Culek našel ve vápně přihrávkou útočníka Zdychynce a ten technickou střelou protáhnul gólmana Nepráška. V 51. min. obránce Gono se ve středu hřiště individuálně prosadil a namířil si to směrem na bránu Malína, ale ve vápně ho faloval vybíhající gólman Neprášek. Pokutový kop bezpečně proměnil kapitán Zdychynec 5:0 V 58. min. Malin si vytvořil ojedinělou šanci ve druhém dějství, když se obránce Rezler uvolnil na levé straně a před bránu přihrál útočníkovi Fedorovičovi, ten však přestřelil svatyni gólmana Jóna. V 66. min. to už bylo 6:0, útočník Pavel Mrštík vstřelil hattrick, když Zdychynec uvolnil na pravé straně rozeběhnutého obránce Kořínka, který se vydal z pozice stopera podpořit útok a nahrál na zadní tyč nabíhajícímu Pavlu Mrštíkovi a ten potřetí v zápase zvýšil na 6:0.  V závěru zápasu se barvách Viktorky prosadili střídající hráči. Nejprve v 82. min. záložník Koriťák se uvolnil na levé straně ve vápně a bodlem na přední tyči překonal gólmana Nepráška – 7:085. min. brankář Neprášek chyboval v rozehrávce, když ve vápně nahrál míč na kopačky Zdychyncovi, který si před vápnem položil malínského hráče a v zápětí i gólmana Nepráška. Útočník Zdychynec přihrál nabíhajícímu z druhé vlny Fiztbauerovi a ten do prázdné branky Malína zvýšil na 8:0. Střelecký galakoncert ukončil v 87. min. záložník Koriťák, když se uvolnil individuálně a před velkým vápnem netradičně pravačkou k pravé tyči uzavřel na konečných 9:0 pro TJ Viktorii Sedlec.

TJ  Viktoria Sedlec – TJ Sokol Malín 9:0 (3:0)
Branky:  14., 40., 67. Pav. Mrštík, 43., 52. pok. kop Zdychynec, 48. Gono, 83., 87. Koriťák, 85. Fitzbauer.

Rozhodčí:  Jiří Kumstát.

ŽK:  52.Neprášek.

Diváků:  60.

TJ  Viktoria Sedlec:  Jón - Kožnar, Zdychynec, Kořínek, Gono, D. Košátko (63. Dostál), Culek, Jan Spáčil, Pav. Mrštík (72. Fitzbauer), Hvězda (54. Koriťák), L. Tvrdý.

TJ Sokol Malín: Neprášek - J. Husa, Rezler, Richtár, O. Vojtíšek, Šarišský, T. Vojtíšek, M. Vojtíšek, Kubelka, Vala, Bucifal.