Kapitán Volenec pečetil výhru Viktorky proti svému mateřskému klubu

Církvice – V závěrečném kole podzimní části okresního přeboru TJ Viktoria Sedlec se střela s nováčkem OP SK Církvice/ Jakub, který v minulém roce ve III. třídě skončil na druhém místě s 57 body za vítězem III. třídy Graffin Kácov, jež měl také 57 bodů, ale měl lepší skóre.

V minulém kole se oběma soupeřům dařilo rozdílně. Jedenácté SK Církvice/ Jakub s 12 body prohrály v Malešově 3:0, naopak druhá TJ Viktoria Sedlec se 26 body porazila doma poslední mužstvo OP Červené Janovice a to výsledkem 6:1.

 

SK Církvic/Jakub - TJ Viktoria Sedlec  0:2 (0:0)

 

Od úvodních minut diváci viděli na těžkém terénu bojovný výkon na obou stranách než pohlednou hru. Jako první brankovou příležitost v zápase měly Církvice. V 10. min. útočník Jungwirth dal o sobě vědět, když ze střední vzdálenosti zazvonil na levou tyčku brankové konstrukce gólmana Rybáka. Viktorka vytvořila šanci o minutu později, když útočník Gono poslal kolmici za obranu Církvíc,kam si naběhl jeho parťák v útoku Vavřina, který pohotově vystřelil, ale jeho střelu brankář Malyjurek  s přehledem kryl. Podobně to dopadlo i v 15. min. po akci Gona a J. Poula se do zakončení z velkého vápna dostal záložník Pavel Mrštík, a jeho pokus skončil v náruči gólmana  Malyjureka. Pro změnu na druhé straně se po centru Uhlíře z pravé strany se před velkým vápnem se z voleje dostal do zakončení Jungwirth. Brankář Rybák jeho přízemní střelu na malém vápně vleže bezpečně kryl. Nejvíc aktivních fotbalistů z Církvic byl v útoku Jungwirth. Ve 24. min. to byl právě on, který vystřelil ze střední vzdálenosti, ale brankář Rybák jeho pokus chytil. O dvě minuty později na útočné polovině Gono vybojoval balón a unikl polevé straně. Následně přihrávkou po zemi do druhé vlny oslovil kapitána Volence, který přízemní střelou ke vzdálené tyči protáhnul gólmana  Malyjureka.  Po Volencově rohu z levé strany se k hlavičce dostal záložník Pavel Mrštík, jenže hlavičkoval nad branku Církvic. Po půl hodině hry se opět ke slovu dostal útočník Jungwirth, který se uvolnil před velkým vápnem, ale jeho pokus brankář Rybák kryl. V závěru prvního dějství se ve 41. min. záložník Volenec na levé straně uvolnil a před velkým vápnem se prokličkoval přes pět protihráčů a přízemní střelou opět zaměstnal gólmana Malyjureka. 

 

 

I druhý poločas byl herně vyrovnaný. Obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany. Hned pozměně stran Viktorka v útoku zahrozila. V 50. min. útočník Gono unikl po pravé straně a nahrávkou po zemi ve vápně oslovil nabíhajícího Volence.  Brankář Malyjurek jeho technickou střelu vytěsnil na rohový kop. O minutu později před velkým vápnem záložník Pavel Mrštík narazil balón J. Poulovi, který se uvolnil přes obránce a vystřelil na gólmana Malyjureka, jenže střelu J. Poula brankář Církvic bez problému zneškodnil. V 53. min. útočník Gono málem potrestal brankáře Malyjureka poté, výkopem trefil napadajícího útočníka Gona, ovšem brankář Malyjurek se naštěstí stačil včas vrátit a odražený míč chytil před brankovou čarou do náruče před dotírajícím útočníkem Gonem. Po hodině hry se ke slovu přihlásil záložník Pavel Mrštík a střelou ze střední vzdálenosti protáhnul brankáře Malyjurek, ten však Mrštíkovu střelu nadvakrát kryl. V 63. min. gólman Malyjurek už inkasoval, protože na výstavní střelu Pavla Mrštíka byl krátký. Stoper Brabec oslovil na levé straně obránce Kožnara, který přihrávkou po zemi našel před šestnáctkou Pavla Mrštíka.  Útočník Pavel Mrštík si míč zpracoval, otočil se a střelou ke vzdálené tyči obloukem pod břevno otevřel skóre utkání. Hru Sedlic oživil především střídající záložník Daniel Košátko, který se podílel na druhé brance utkání. V 67. min. hráči Sedlic předvedli krásnou kombinaci u postranní čáry, která vedla ke druhé brance utkání, kdy obránce Tvrdý patičkou přihrál Kubcovi a následně nahrávkou oslovil střídajícího D. Košátka. Ten kolmicí za obranu Církvic našel nabíhajícího kapitána Volence, který pohotovou střelou z vápna překonal brankáře Církvic Malyjureka – 2:0 V 70. min. po rohu útočníka Gona  se dvakrát ke střele dostali obránci Sedlic. Nejprve stoper Brabec, ale jeho střela ve vápně byla blokována. Odražený míč se dostal ke Kubecovi, ten však bez přípravy mířil vedle branky Církvic. V samém závěru zápasu v 88. min. o čestný gól Církvic se mohl postarat záložník  Vocl,jenž se uvolnil po levé straně a poté pohotově vystřelil na branku gólmana Rybáka, jenže záložník  Vocl táhlou střelou zazvonil na levou tyčku branky Sedlic brankáře Rybáka. TJ Viktoria Sedlec porazila venku nováčka OP SK Církvice 2:0.

Církvice - Sedlec 0:2 (0:0)
Branky: 63. Pav. Mrštík, 67. M. Volenec.

Rozhodčí: Pavel Houška. 

ŽK: 14. Novák, 55.Vraný, 14. Jungwirth – 52. Kořínek, 17. Pav. Mrštík. 

Diváků: 70. 

SK Církvice: Malyjurek - Novák, Yuzhaninov (75. Bilyi), Uhlíř, Koblischke, Vocl, Vraný, Němec (77. J. Volenec), Jungwirth, Jirout, Nývlt (51. Vrba). 

TJ Viktoria Sedlec: Rybák - Kožnar, Kubec, Kořínek, Brabec, M. Volenec, Z. Tvrdý, Gono, J. Poul, Pav. Mrštík (70. Koriťák), Hvězda (1. Jan Vavřina, 57. D. Košátko).

 

PS Rozhovory po zápase budou dodány.    MS

 

Odehrané utkání 

Pohár: Malín -VSA   Čt  28.9.  2:4 (1:4)

 

Přátelské utkání 

VS - Býchory    SO 17.2. 1:2 (0:1)

 

Tréninky:Út 17:30 na umělé trávě žižkov 

                Čt 16:30 v Sedlicích  

Tabulka OP 16/17

 

1. Vrdy 32
2. Sedlec 29
3. Nové Dvory 29
4. Paběnice 28
5. Malín 25
6. K.Hora B 23
7. Suchdol 22
8. Malešov  20
9. Chotusice 16
10. Sázava B 16
11. Církvice 12
12. Zbraslavice 10
13. U.Janovice B 10
14. Č.Janovice 1
* o zápas méně

Hráči A týmu

Kecátko

karels - 19/02/2018 - 13:52

VS - Býchory SO 17.2. 0:2Vavřina - Chadraba, Vyhnánek

karels - 19/01/2018 - 16:59

TURNAJE V MALÉ KOPANÉ V BIOSCE nové info.ZÁJEZDNÍ HOSTINEC HRAJE V 1. ZÁPAS 8:50! SRAZ JE 8:20! PŘIJĎTE VČAS, DĚKUJI :-) Hraje se celkem 6 zápasů více v článku!!

karels - 17/01/2018 - 17:58

TURNAJE V MALÉ KOPANÉ V BIOSCE nové info.ZÁJEZDNÍ HOSTINEC HRAJE V 1. ZÁPAS 8:50! SRAZ JE 8:20! PŘIJĎTE VČAS, DĚKUJI :-)

karels - 16/01/2018 - 20:10

TURNAJE V MALÉ KOPANÉ V BIOSCE nové info.!!!

karels - 13/01/2018 - 08:48

TURNAJE V MALÉ KOPANÉ V BIOSCE nové info.

The shoutbox is unavailable to non-members

Přihlašování

Přihlásit/registrovat na naše stránky. Slouží i pro přístup do kecátka.