Útočník Gono rozhodl o výhře Viktorky

V 17. kole okresního přeboru TJ Viktoria Sedlec doma přivítala SK Sokol Malešov. V minulém kole se soupeřům dařilo rozdílně. TJ Viktoria Sedlec prohrála zaslouženě v Paběnicích 4:0, naopak Malešov překvapivě venku porazil Chotusice 1:0!

TJ Viktoria Sedlec – SK  Sokol Malešov 1:0 (0:0)

Již v 1. min. se útočník Gono dostal do brejku poté, co si zaběhl za obranu Malešova,ale na vybíhajícího gólmana Šilhán nevyzrál, přestože snažil gólmana obhodit nakonec útočník Gono z vápna napálil míč do brankáře Malešova. Soupeř se vepředu spoléhal na standardní situace, ty ovšem Viktorka eliminovala. Většina akcí na obou stranách končila před vápnem soupeře nebo střely skočily v náruči gólmanů. Ve 13. min., středopolař Petr Mrštík se před vápnem Malešova uvolnil a z kroku po zemi vystřelil k levé tyčce, ale gólman Šilhán byl proti a míč vyrazil do stran. V 17. min. obránce Vavřina dlouhým pasem za obranu Malešova našel nabíhajícího útočníka Koldu, ten však v plném náběhu hlavou uklidil míč do ochranné sítě za brankou Malešova. V 25 min. útočník Kolda si ve vápně zpracovával ze vzduchu balónna prsa a byl faulován, přesto hra pokračovala, a tak ke střele ve vápně se dostal kapitán Kořínek, ale jeho pokus s přehledem na malém vápně Šilhán kryl. O tři minuty později ze střední vzdálenosti vystřelil útočník Poklop, ale jeho pokus skončil v náruči brankáře Dostála. Ve 44. min. Viktorka mohla jít do vedení poté, co útočník Gono z velkého vápna překonal brankáře Šilhána technickou střelou, jenže v cestě stála pravá tyč malešovské branky.

 

Hned po změně stran Viktorka zahrozila standardními situacemi. Ve 48. min., na Průšův trestný kop z levé strany se ve vápně prosadil Vrabec a hlavičkou prodloužil na zadní tyč, kam si naběhl střídající útočník Zdychynec, ovšem hlavičkoval jen do ochranné sítě za brankou gólmana Šilhána. I ve druhém poločase pokračoval souboj mezi brankářem Šilhánem a útočníkem Gonem. V 55. min. po trestném kopu Vavřiny z pravé strany a hlavičce Zdychynce do zakončení málem dostal Gono, jenže z malého vápna pravačkou netrefil balón.O dvě minuty později  po Koldově trestném kopu z levé strany se k odraženému míči před vápnem dostal opět  Petr Mrštík, ovšem jeho pokus levačkou skončil vysoko nad ochrannou sítí a míč skončil mezi garážemi. Zpět k zápasu. V 70. min. podlouhlém výkopu z ruky brankáře Dostála si balón zpracoval střídající záložník Košátko a před velkým vápnem uvolnil Petra Mštíka, jenže jeho střelu brankář Šilhán vyrazil na roh. V 75. min. brankář Malešova Šilhán podržel své mužstvo poté, co zneškodnil trestný kop z velkého vápna v podání Petra Mrštíka. Jeho technickou střelou do levé šibenice brankář Šilhán výborným zákrokem vyrazil míč do autu. O minutu později z hranice šestnáctky vystřelil útočník Kolda, ale jeho pokus letěl těsně nad pravou šibenicí gólmana Malešova. V 77. min. Viktorka se dostala do vedení, když  útočník Zdychynec u pravé postranní čáry skluzem vybojoval balón, kterého se zmocnil útočník Gono.Následně unikl po lajně a z pravého úhlu po zemi podél gólmana Šilhána otevřel skóre utkání – 1:0 Hned po rozehrání vybojoval balón útočník Zdychynec a z půlky hřiště poslal útočníka Gona do brejku, ten však přehodil vybíhajícího brankáře Šilhána, ale i zároveň odkrytou branku Malešova. V samém závěru zápasu hosté  vsadili vše na jednu kartu na útok a pořádně zatopili před brankou Viktorky. Po Baslově rohu z pravé strany Viktorka ještě centr odvrátila, jenže po následném centru z pravé strany se na brankové čáře na zadní tyči zjevil gólman Michal Šilhán se už dostával do zakončení.Na štěstí pro Viktorku, vše vyřešil útočník Gono , který tělem odstavil Šilhána od míče a zabránil tak vyrovnání a následně odkopnul míč do bezpečí. TJ Viktoria Sedlec porazila doma SK Sokol Malešov 1:0.

TJ Viktoria Sedlec – SK Sokol Malešov 1:0 (0:0)


Branky:
 77. Gono.

Rozhodčí: Ledvina - Rejhon, J. Volenec. 

ŽK: 80. Kořínek. 

Diváků: 130.

TJ Viktoeia  Sedlec: Dostál - Kožnar (90. Žídek), Kubec, Kořínek, Brabec, Průša (46. Zdychynec), L. Tvrdý (29. D. Košátko), Jan Vavřina, Petr Mrštík, Gono (89. Koriťák), Kolda.

SK Sokol  Malešov: Šilhán - Basl (57. Vlček ml.), Žídek, M. Poklop (75. Pudil), Koubek, Jak. Výborný, Železný, Nekola, Lambev (54. Hruška), T. Čížek, Papoušek.