Postup Viktorky do dalšího kola poháru OFS pojistil útočník Češpiva

Žleby – V neděli podvečer bylo na programu pohár OFS Kutná Hora. V prvním kole TJ Viktoria Sedlec změřila síly s týmem SK Transpa Žleby, které vyřadily v předkole po výsledku TJ Sokol Kank 1:1 4:2 na pokutové kopy.

SK Spartak Transpa Žleby – TJ Viktoria Sedlec 1:3 (1:2)

Od úvodních minut Viktorka se nastěhovala před branku soupeře a vytvářela si šance. Již v 1. min. Hvězdův trestný kop z pravé strany technickou střelou mířil do levé šibenice, jenže brankář Musil svým životným zákrokem míč odvrátil na rohový kop. Ve 3. min. na Hvězdův rohový kop z pravé strany si na malém vápně na přední tyči naskočil stoper Kubec a hlavou otevřel skóre a rozjásal lavičku Viktorky – 0:1 O pár minut později se opět trestnému kopu z pravé strany postavil Hvězda poté, co Vrba byl faulován před velkým vápnem. Středopolař Hvězda sice našel centrem ve vápně útočníka M. Poula, ale hlavou mířil vedle branky gólmana Musila. Ve 13. min. Viktorka udeřila poté, co Vavřina z půlky hřiště poslal dlouhý balón za obranu soupeře, kam si naběhl do vápna záložník Hvězda a míč si zpracoval, ale ze zadu byl faulován soupeřem. Pokutový kop s přehledem proměnil stoper Kubec – 0:2 O minutu později se po levé straně do šance dostal levý záložník Dominik Jiráň, jenže ve vápně přestřelil odkrytou branku Žlebů. V 16. min. brankář Rybák se poprvé v brance nejen vedrem zapotil a vyrazil trestný kop z velkého vápna kapitána Semeráda. Následné dorážce dostal levý záložník Kožený, ale jeho pokus skončil v náruči brankáře Rybáka. Ještě před občerstvením vodou domácí Žleby udeřily. V 24. min. brankář Rybák zneškodnil Semerádovu střelu z velkého vápna, ale na následující dorážku dobíhajícího záložníka Koženého neměl nárok, který ranou pod břevno snížil – 1:2 Po brance soupeř trochu v útoku ožil a vytvářel si pološance, jenže skončily před velkým vápnem Sedlic. V 36. min. záložník Semerád se prokličkoval středem hřiště až do vápna Sedlic, kde pohotově zakončil, ale brankář Rybák míč vyrazil. Vše jistila obrana Viktorky a odkopla míč do bezpečí. Poslední slovo před koncem první poločasu měl záložník Hvězda, který trestným kopem z pravé strany ohrozil branku Žlebů. Jeho pokus letěl těsně vedle pravé šibenice gólman Musila.

I druhé dějství nedělního zápasu zahájil záložník Hvězda ofenzívu trestným kop z hranice šestnáctky z pravé strany. Jeho pokus brankář Musil zmařil a vyrazil míč na roh. Oba soupeři poté nakopávali dlouhé balóny za obranu, ale obě obrany byly pohotovosti, takže oba se k ničemu nedostali. V 55. min. středopolař Kořínek vystřelil ze střední vzdálenosti a vyzkoušel tak pozornost gólmana Žlebů. Kořínkovu pohotovou střelu vyrazil gólman Musil před sebe a následně vleže ukryl do náruče. Po hodině hry stoper Tichy standardní situaci ze střední vzdálenosti našel ve vápně útočníka Misara, jenže v plném náběhu hlavičkoval vedle branky gólmana Rybáka. V 63. min. Viktorka udeřila z brejku poté, co obránce Košátko unikl po pravé straně a přízemným centrem našel osamoceného střídajícího útočníka Češpivu, který jsi míč z pracoval a chladnokrevně podél gólmana Musila uzavřel na konečných 1:3 pro TJ Viktorii Sedlec.

Sestava VS: Rybák - Hyka, Vavřina, Kubec, Vrba (58. Češpiva) - Košátko, Kořínek, Hvězda, D. Jiráň (46. R. Jiráň) - M.Poul (75. Rohan), Tyšer