TJ Viktoria Sedlec

Oficiální stránky klubu

Probuzení v poslední čtvrt hodině stačilo "jen" na vyrovnání

Sedlec - V klasickém podzimním počasí přivítala Viktorka na svém hřišti rezervu Kutné Hory. Viktorka s 8 body se před utkáním dělila o předposlední místo s Chotusicemi, Křeseticemi a s U. Janovicemi B. Poslední místo patřilo právě rezervě Kutné Hory se 7 body. Situace v tabulce OP po 9. kole napovídala, že půjde o velmi důležité body.

Sedlec - K.Hora B 3:3 (0:2) pk. 5:4

111111111111

Tuto situaci pochopil lépe tým Kutné Hory, který do 22. minuty nepustil Viktorku do žádné šance a naopak si sám vytvořil hned několik gólovek. Hned ve 3. min naznačil, že největší síla bude v rychlém přechodu do útoku po chybách Viktorky. Na pravé straně se uvolnil záložník a prudkou přihrávku jen se štěstím netrefil útočník hostů. V 5. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal útočník na hranici velkého vápna, kde ho nohou vychytal Lukáš D. (Pavel marně mával s praporkem na znamení ofsajdu). V 16. minutě se Honzovi V. vymstila snaha o rozehrávku namísto odkupu a hostující útočník mířil sám na Lukáše D., který ho pěkně vychytal nohama. Hned nato se hosté uvolnili na pravé straně, prudkou přihrávkou našli volného Jarkuliše, který přesně placírkou uklidil míč do brány - 0:1. O pár minut později zahrávala Viktorka roh, který skončil rychlým protiútokem, ale sám před brankařem hostující hráč přestřelil bránu. Až ve 22. minutě poprvé zahrozila Viktorka. Honza H. vystihl odkop obránce, poslal střílenou přihrávku do malého vápna, kterou hosté odvrátili na roh. Chvílku poté se dostal míč do vápna k Honzovi H., ten oslovil nabíhajícího Martina V.  za vápnem, ale jeho pěknou střelu mířící na zadní tyč vyrazil gólman. Ve 27. minutě hosté po jasném faulu odebrali míč Mírovi K. a střelu ze 30 metrů pod břevno Lukáš asi neviděl - 0:2. Ve 37. minutě mohli hosté opět skóroval, ale tentokrát Lukáš D. prokázal kvalitu a nohama vychytal prudkou střelu.

Po 15 minutách druhého poločasu, ve kterých ani jeden tým nikam nepospíchal, si převzal na levé straně velkého vápna míč Pavel M. a přes dva hráče si to namířil přímo před brankaře, kterého prudkou střelou prostřelil - 1:2. Jenže po lehkém probuzení přišla okamžitě studená sprcha. Lukáš D. se rozhodl, že si místo odkopu pohraje s balónem na hranici velkého vápna a o míč snadno přišel, což nemohl skončit jinak než gólem na 1:3

V 74. minutě začala všem hráčům Viktorky účinkopat hřejivka a divákům (20) ukazali, jak se ještě nedávno vyhrávalo v Sedlicích!!! Napadání, důraz, bojovnost! Nejprve pálil na hranici velkého vápna z otočky Pavel M. vedle pravé tyče. Poté si Franta B naběhl na centr z prava a jelikož míč letěl přesně na jeho hlavu, tak to nemohlo skončit jinak než gólem - 2:3. V 82. minutě prošel Marcel P. středem přes dva hráče, našel nabíhajícího Petra M. a jeho přihrávku na bráchu si srazil obránce do brány 3:3. Poté našel Petr M. pěkným centrem z rohu hlavu brachy, který mířil těsně nad bránu  V posledních 5ti minutách se po velké bojovnosti postupně dostali sami před brankaře všichni tři útočníci (Pavel M., Petr M., Martin K.), bohužel všechny skvěle vychytal hostující brankář. Sebevědomí z konce zápasu ukázali domací i při penaltách, když snad poprvé všichni proměnili a Lukáš poslední lapil.

Viktorka sestava - Dostál - Košátko, Brabec, Vavřina, Kožnar - Volenec (66. Kolda), Poul M. Kořínek, Hvězda (50. R. Jiráň) - Petr Mrštík, Pavel Mrštík

Branky: 61. Pavel Mrštík, 76. Franta Brabec, 83. Ondřej Nedvěd (vl.) - 18. Ctibor Jarkuliš, 27. Pavel Hulman, 63. Ondřej Černý

Rozhodčí: Rudolf Netáhlík