TJ Viktoria Sedlec

Oficiální stránky klubu

Viktorka počtvrté za sebou bez bodu, tentokrát nestačila na Církvice

Sedlec - První červnový den hostila Viktorka tým Církvic. Viktorka byla před zápasam s 32 body na 8. místě a mohla ještě pomýšlet na celkové 5. místo, od kterého jí dělily tři body. Zároveň může klesnout až na 11. místo, na kterém se nyní nachazí Křesetice s 28 body. Církvice byly jen těsně za Viktorkou s 30 body. Návrat na Sedlický stadion zažil Martin Volenec, který se v zimě rozhodl po mnoha letech vrátit zpět do Církvic.

Sedlec - Církvice 1:2 (1:1)

První velkou šanci si vypacovala Viktorka, když přihrávka z pravé strany našla v malém vápně úplně volného Pepu S., který ve 100% šanci jen "nahrál" brankaři. Nedáš, dostaneš! Marek Netáhlo si z hranice ofsajdu zaběhl, za stojící obranu Viktorky, pro vysoký centr a před velkým vápnem pohotově přehodil napůl vyběhnutého Lukáše D. - 0:1. Po několika nepřesných pokusech z dálky na obou stranách, vybojoval ve 24. minutě na levé straně míč Petr M., s lehkostí se zbavil soupeře a přízemní přihrávkou našel ve vápně volného Pepu S., který se tentokrát nemýlil - 1:1. Před koncem zahrozili oba týmy ze strandartní situace. Nejprve Církvický stoper hlavičkoval vedle brány L. Dostála a poté, na druhé straně, jen těsně netrefil střílený centr Marcel P.

Hned v první minutě druhého poločasu prošel obranou rychlík Vocl, ale jeho prudkou střelu z levé strany zlikvidoval nohama Lukáš D. První a bohužel zároveň poslední šanci Viktorky ve druhém poločase měl Petr M., který se dostal ve vápně ke střele v pěkné pozici, ale trefil pouze brankaře Církvic. Viktorka se celý druhý poločas ( a větší část prvního) opět prezentovala nakopáváním dlouhých míčů na unavené útočníky a za tento styl, který ještě ani jednou nepřinesl ovoce, přišel trest. V 76. minutě zahralí Církvice roh z levé strany na přední tyč, míč se odrazil před bránícím Martinem K., kterému se otřel o rameno a překvapivě skončil v síti - 1:2. Bohužel i díky velkému vedru se domácí už nezmohli na závěrečný tlak a Církvice si výhru pohlídali.

Na pozápasové konferenci u kiosku se všichni přítomní hráči shodli, že nakopávání je naprosto k ničemu, že takhle hrát nejde a nemá to smysl. Takže už v příštím kole můžeme očekávat postupný útok a návrat k výhrám :) . Snad ta myšlenka všem vydrží dýl než proti Církvicím, jelikož první nákop přišel ve 20 vteřině zápasu a skončil v autu :D.

Sestava: Lukáš D. - Jiří K., Jan V. (87. Vašek F.), Nikola K., Martin P. - Martin K, Pavel M., Míra K, Petr M., - Pepa S. (65. Dan. K.), Marcel P.

Góly: 24. Svoboda Josef, - 5. Netáhlo Marek, 76. Kolda Martin (vl.)