Viktorka potřetí za sebou prohrála

Sedlec - V úterý podvečer TJ Viktoria Sedlec  odehrála  dohrávku 1. kola letní ligy Pivovaru Kutná Hora.

Sedlec - Církvice 1:5 (0:3)

q1

V úterý podvečer TJ Viktorie Sedlec odehrála dohrávku prvniho kola letního poháru Pivovaru Kutná Hora. Našim dalším soupeřem byli tentokrát fotbalisté SK Církvice. V dresu Církvic měli diváci tu možnost vidět bývalé hráče Sedlic Martina Volence a Michala Gona.

Od úvodních minut fotbalisté Církvic se nastěhovali na naší půlku a drželi míč na svých kopačkách a diktovali tempo hry. Už v 10. min. Martin Vocl otevřel skóre,, když si ve vápně na pravé straně dal míč podél gólmana Tomáše Rybáka a uklidil balón do prázdné branky 0:1

Viktorka hrozila většinou střelbou ze střední vzdálenosti, ale střely v podání Koldy nebo Pohanky letěly vysoko nad branku hostů.
Jenže hosté udeřili na druhé straně, když po půl hodině hry ve vápně na pravé straně prosadil Vraný a střelou po zemi ke vzdálené tyči prostřelil gólmana Rybáka - 0:2
O pět minut později se opět přihlásil ke slovu záložník Vraný, když ze střední vzdálenosti vystřelil na branku Sedlic, ale brankář Rybák jeho pohotovou střelu vyrazil do stran. Dobíhající ukrajinský obránce Palii naštěstí pro Viktorku přestřelil zcela odkrytou branku gólmana Rybáka.
Viktorka mohla snížit na rozdíl jedné branky ve 37. min. , když záložník Hvězda po souboji s gólmanem
Forštem přihrál nabíhajícímu útočníkovi Svobodovi.
Ten však na malém vápně ve vyložené šanci selhal, když pravačkou napálil míč do protihráče který stál na brankové čáře. A tak se přihlásilo pravidlo nedáš, dostaneš.

Ve 39. min. fotbalisté Církvic zvýšili náskok na 0:3, když se před brankou Sedlic prosadil Černý a z velkého vápna překonal gólmana Rybáka.

Ve druhém poločase Viktorka vystřídala a snažila si udělat něco s výsledkem. V 50. min středopolař Kolda pohotově vystřelil na branku hostů, ale jeho přízemní střelu s přehledem brankář Fošt kryl.

O dvě minuty později záložník Hvězda se prosadil ve vápně a také vystřelil, ale jeho pokus letěl dva metry vedle pravé tyče Foštovy brány. Nakonec 70. min. Viktorka vsítila branku, když se o čestný zásah postaral střídající útočník Češpiva poté, co uklidil odražený balón do sítě Fošta po střele levačkou Petr Mrštíka z hranice velkého vápna. Pro Václava Češpivu je to třetí vstřelená branka na jaře. Ale zpátky k zápasu.

V 78.min. útočník M. Vojtíšek se individuálně prosadil po levé straně a pronikl do vápna
Místo přihrávky svým spoluhráčům před vápno, zvolil střelbu , jenže jeho pokus letěla vysoko nad branku hostů. V 80. min. Viktorka ukázala pěknou kombinaci po ose M.Vojtíšek Pohanka Petr Menšík a Culek. Útočník M. Vojtíšek na levé straně přinesl hru na druhou stranu, kam si naběhl záložník Pohanka. Po jeho a Mrštíkově přihrávce před velkým vápnem se se do zakončení dostal střídají Culek, ovsem jeho střela letěla těsně nad branku Fošta.

Potom se ke slovu přihlásili bývalí hráči Sedlic Martin Volenec a Michal Gono. O čtvrtou branku v barvách Církvic se v 82. min. se postaral bývalý kapitán Sedlic útočník Volenec, když si zaběhl za obranu Sedlic a z velkého vápna dloubáčkem přehodil vybíhajícího gólmana Rybáka 1:4.
Poslední branka zápasu padla v 83. min. když se do otevřené obrany Sedlic prosadil Palii a vápně si obešel vybíhajícího gólmana Rybáka a do prázdné branky uzavřel na konečných 5:1 pro Církvice. O dvě minuty později to ještě z půlky zkoušel obránce Gono, ale naštěstí pro Viktorku jeho dalekonosná střela letěla těsně nad břevno brankáře Rybáka.

V samém závěru v 88. min. útočník Matěj Vojtíšek na pravé straně vlítnul do vápna a místo střelby na vzdálenou tyč přihrál před branku dobíhajícímu záložníkovi Hvězdovi a ten uklidil míč do brány hostů, jenže vstřelená branka bohužel však neplatila kvůli ofsajdu. TJ Viktoria Sedlec potřetí prohrála v letní soutěži o Pivovar Kutná Hora , tentokrát nestačila doma na SK Církvice 5:1.

Branky: 70. Češpiva - 10. Mar. Vocl, 30. D. Vraný, 39. Černý, 82. M. Volenec, 83. Palii.
Rohodčí: Michael Klobása.
ŽK: 1/0.
Sedlec: Rybák - Dostál, M. Poul, Zdychynec, Hejný, Pohanka, D. Košátko, Hvězda, Petr Mrštík, Svoboda, Vokoun. Střídali R. Jiráň, M. Vojtíšek, Vavřina, Vrba, Češpiva.
Církvice: Foršt - Švajcr, M. Volenec, Netáhlo, Gono, Palii, Černý, Mar. Vocl, Dušek, Jungwirth, D. Vraný. Střídali Uhlíř, Mich. Vocl, Feierfeil, Kotrba, Nývlt.