Tupadly si nakonec odvezly všechny body

Sedlec - Ve 23. kole okresního přeboru přivítala Viktorka na svém hřišti Tupadly. V podzimním vzájemném duelu se z vítězství trochu nečekaně radovala Viktorka. V tabulce druhé Tupadly byly i tentokrát favoritem.

Sedlec - Tupadly 1:2 (0:1)
  Sedlec tup

Článek + foto od J. Pavlíka uvnitř:

Už při rozcvičc stanovil, domácí brankář Dostál, nový rekord Viktorky v rychlosti zranění, když si vykloubil malíček 3 minuty před výkopem. Do branky tedy musel nerozcvičený Šilhán, který si chtěl tentokrát odpočinout.

Začátek zápasu jasně ovládly Tupadly. Ve 2. minutě se díky rychlé narážečce ocitl Víšek zcela sám před Šilhánem a chladnokrevně uklidil míč k levé tyči - 0:1. Dalších 20 minut Viktorka jen bránila a do zápasu se dostala až po dvou šancích, díky kterým zjistila jak hrát na aktivnější hostujicí hráče. Nejblíže vyrovnání byl nejprve Vavřina, ale jeho únik skončil střelou nad břevno. V další šanci se ocitl Záleský, když se k němu nečekaně dostal míč na malém vápně, ale svoji slabší nohou nedokázal zakončit.

Druhý poločas už byl více než vyrovnaný a Viktorka pokračovala ve spalování šancí. Tupadly se naopak nedokázaly dostat za pevnou stoperskou dvojici Kožnar - Brabec. Druhou šanci na gól si zhruba v 60. minutě vypracoval Vavřina, když se uvolnil ve vápně, ale jeho střela z úrovně pokutové značky skončila jen na pravé tyčce branky hostů. Vyrovnat poté mohl stoper Brabec, ale jeho hlavička skončila těsně nad břevnem. Poté si zaběhl za obranu na dlouhý aut J. Poul, ale ideální míč si nedokázal zpracovat k zakončení. Do samostatného úniku středem obrany hostů se dostal Kolda, ale unáhlenou střelu z velkého vápna lapil brankář Tupadel. Vyrovnat se konečně podařilo v 79. minutě. Na pravé straně se uvolnil Kolda a ve vápně našel přízemní nahrávkou J. Poula, který netrefil míč ideálně, ale díky teči domácího obránce skončil míč v síti - 1:1. Poté se hra vyrovnala a obě mužstva hrála na vítězství. Úspěšnější byli hosté, když se po špatné rozehrávce u rohového praporku zmocnili míče hosté, následný centr si ve vápně zpracoval Víšek a přízemní střelou k levé tyči nedal domácímu Šilhánovi šanci - 1:2.

Střelci: 79. J. Poul - 2. a 86. F. Víšek
Diváků: 50
Rozhodčí: Šváb - Kinc, Zbudil

Sedlec: Šilhán - Rohan, Kožnar, Brabec, Fitzbauer - Češpiva (67. Kolda), J. Poul, Pohanka, Záleský (58. Dražan) - Ďoubal, Vavřina

Tupadly: Kocprd - Pipek, Krupička, Hašek, Zahradník, Válek, Pipek, Plíhal, Hudec, Víšek, Chleborád (Janeček, Čundrlík)