Viktorka podruhé na jaře prohrála

Žleby – V 20. kole jarní sezóny okresního přeboru sedlečtí fotbalisté zajeli na hřiště SK Transpa Spartak Žleby. Druhá TJ Viktoria Sedlec se 42 body zvítězila doma nad Tupadly 2:0. Naopak předposlední Žleby s 13 body remizovaly s Uh. Jan. 1:1.

Žleby postrádaly Schneiderwinda a Němce. Luboši Votavovi chyběli tito hráči Petr Mrštík, David Pavlík a Jakub Spáčil.

 

SK Trnspa Spartak Žleby - TJ Viktoria Sedlec 1:0( 1:0)

 

.

 

Již úvodu utkání se sedlečtí fotbalisté přesvědčili o tom, že to nebude jednoduchý zápas. V 10. min. se Žleby nečekaně dostaly do vedení. Vondrův střílený centr z levé strany brankář Šilhán vyrazil jen před sebe a dobíhající Horák uklidil míč do prázdné brány.1:0 Po vstřelené brance se Žleby stáhly do obranné ulity a spoléhaly se na protiútoky. Viktorka hrozila především při standardních situacích. Jako v 17. min. po Volencově rohovém kopu se ve vápně v osobním souboji prosadil Jelínek, ale hlavičkoval mimo bránu Auersvalda. Poté se Jelínek ještě dvakrát ve vápně uvolnil a hlavou snažil se ohrozit žlebského brankáře, ale v obou případech jeho hlavičky skončily v náruči gólmana Auersvalda, protože postrádaly razanci. Viktorka vystřelila na branku až v 28. min. po Hvězdově autu a přihrávce Jelínka se do zakončení z velkého vápna dostal záložník Pavel Mrštík, ale jeho střela mířila těsně vedle levé tyče Aursvaldovy branky. To na druhé straně ve 40. min. záložník Linhart trestným kopem z levé strany se pokusil na zadní tyči ohrozit gólmana Šilhána, ale jeho pokus skončil v ochranné síti zabranou Sedlce.

 

Ve druhém dějství s příchodem L. Tvrdého na hřiště se kombinace v záložní řadě zlepšila. Ve 47. min. po faulu na střídajícího Tvrdého z velkého vápna rozehrál trestný kop stoper Zdychynec, ale jeho pokus skončil vysoko nad branku Auersvalda. O tři minuty později na druhé straně po Kordíkově centru se před brankou sedlce objevil osamocený obránce Kubát, ovšem v pádu gólmana Šilhána nepřekonal. V 63. min. Viktorka předvedla nejlepší kombinaci zápasu po přihrávkách Pospíšila, Tvrdého, Hvězdy se před vápnem uvolnil Jelínek, ale z otočky mířil těsně vedle Auersvaldovy brány.

V 66. min. Viktorka byla nejblíže k vyrovnací brance. Útočník Pospíšil jsi narazil před vápnem balón s Volencem a vystřeli na gólmana Auersvalda, jenže Pospíšilova tečovaná střela letěla těsně nad břevno žlebské brány. V 77. min. po trestném kopu Hvězdy z pravé strany se na zadní tyči prosadil Jelínek, ale hlavičkoval mimo domácí bránu. V samém závěru Žleby mohly vsítit další branku z protiútoku. V 89. min. po nahrávce záložníka Horáka napříč malým vápnem se málem dostal k zakončení střídající Půža, ale v pokutovém území netrefil skákající míč. V nastaveném čase v 93. min. dvojice Zdychynec – Pospíšil rozehrála nepřímý volný kop ze střední vzdálenosti, jenže Pospíšilova rána sice byla pohotová, ale brankář Auersvald s přehledem kryl Viktorka podruhé na jaře prohrála 1:0.

 

SK Spartak Transpa Žleby - TJ Viktoria Sedlec 1:0 ( 1:0)

Branky 10. Horák

Rozhodčí : Baroch Vladimír OFS

Spartak Žleby : Auersvald - Trekoval, Petr, Bláha,Kubát - Kursch( 63. Hanousek) Kordík, Arient(85. Půža) Horák - Linhart, Vondra (77. Adámek)  

Viktoria Sedlec: Šilhán Volenec, Kožnar, Zdychynec, Vavřina - Ivičič ( 65. Poul) Pa. Mrštík( 46. Tvrdý) Gono, Hvězda - Pospíšil, Jelínek