Viktorka porazila v derby Malín

Malín – Ve 3. kole bylo opět na programu předměstské derby ve kterém TJ Solol Malín doma přivítal loňského mistra OP TJ Viktorii Sedlec. V předešlém zápase oba dva týmy prohrály poté, co Viktorka doma nestačila na Vrdy 1:2, přestože v poločase vedla už 1:0 a Malín prohrál ve Zbýšově 2:0. Malínský trenér Tomáš Vojtíšek přes léto ve svém kádru přivítal tyto hráče :T. Vojtíška ml., J. Páteka, D. Mukařovkého a Pavela Rezlera, naopak odešli Růžička a bratři Kročákové.

Luboš Votava v derby postrádal tyto hráče: Pavla Mrštíka, Petra Mrštíka, J. Poula, Vavřinu, Pavlíka, Hvězdu, Spáčila a Svobodu.

TJ Sokol Malín – TJ Viktoria Sedlec 0:2(0:0) .

Od úvodních minut diváci viděli, v zápase nepřesné přihrávky na obou stranách za to byl plných osobních soubojů. Až v 18. min. se diváci se dočkali první šance, když po rohu Vrby se ke střele z velkého vápna dostal M. Poul a jeho střelu ve skrumáži ve vápně tečoval útočník Pospíšil, která změnila směr a letěla těsně nad břevno malínské branky. Malínští hráči se spoléhali na dlouhé balóny za obranu Sedlic, naopak Viktorka hrozila především po standardních situacích. Jako v 28. min., když Zdychyncův trestný kop skončil v náruči brankáře Staše. O minutu později se do útoku zapojil obránce Kolda a vystřelil ze střední vzdálenosti, ovšem jeho pokus také skončil v náruči gólmana Staše. Po půl hodině brankář Staš opět zasahoval, když zlikvidoval nebezpečný trestný kop M. Poula. Ve 37. min. po centru Vrby se málem do koncovky na malém vápně dostal Gono, ale vybíhající brankář Staš včas zasáhl a sebral mu míč z kopaček.

Ve druhém dějství Viktorka převzala iniciativu a držela míč na svých kopačkách, naopak domácí se spoléhaly na brejky a na dlouhé balóny za obranu Sedlic. V 58. min. Viktorka měla první velkou šanci zápasu, poté, co středopolař Tvrdý přihrál za obranu soupeře na útočníka Jelínka a ten v tísni z vápna přes obránce vystřelil, ale gólman Staš jeho pohotovou střelu vyrazil na roh. O čtyři minuty později na druhé straně se do slibné šance dostal osamocený útočník Tomáš Vojtíšek, ale na hranici velkého vápna přestřelil branku. Zlomový moment zápasu nastal v 72 min., když se ve vápně zjevil osamocený střídající útočník nová posila Malínu David Mukařovský, který ve vápně nezachoval klid v koncovce a trestuhodně překopnul branku Radka Vokouna. A tak ke slovu se přihlásilo, pravidlo Nedáš, dostaneš! V 75. min. Volencův rohový kop z pravé strany obrana Malína sice odvrátila, ale na kopačky Ladislava Pospíšila. Gólman Staš ještě stačil zneškodnit Pospíšilovu přízemní ránu z velkého vápna, ale na dorážku dobíhajícího Volenece už neměl brankář Staš nárok a tak střídající Volenec uklidil míč bezpečně do prázdné branky. - 0:1 V 80. min. po Volencově rohu mohl pečetit výhru střídající Ivičič, když se dostal k zakončení, ale z velkého vápna netrefil malínskou branku. Nakonec pojistka v podobě druhé vstřelené branky přišla a to dvě minuty před koncem. V 88. min. L. Tvrdý vybojoval balón a poslal do brejku útočníka Pospíšila, který z velkého vápna uklidil míč k tyči - 0:2 V nastaveném čase se o čestný gól mohl postarat útočník T. Vojtíšek, ale jeho pokus Vokoun nadvakrát náruči kryl. TJ Viktoria Sedlec porazila v derby TJ Sokol Malín 2:0

TJ Sokol Malín – TJ Viktoria Sedlec 0:2(0:0)