Po třech prohrách se fotbalisté Viktorie Sedlec radovali ve Zbraslavicích

Zbraslavice - V osmém kole okresního přeboru fotbalisté Sokola Zbraslavice přivítali vítěze loňského ročníku, Viktoria Sedlec. Hostům se v poslední době nedaří, poslední tři utkání prohráli.
Zbraslavice - Sedlec 0:1 (0:0)

.

Domácí mohli jít do vedení už v 5. min., jenže Čálkův oblouček stihnul z brány vykopnout Zdychynec. Zbraslavičtí měli sice více ze hry, šancí si ale moc nevytvořili. S jejich centry do šestnácky si hostující obrana poradila, naopak sedlečtí útočníci číhali na každou příležitost k brejku. V 19. min. po dlouhém výkopu Vokouna Jelínek balón vrátil, Herčíkova přihrávka prošla až ke Koldovi, který ale mířil nad. Na druhé straně ve 39. min. proti Vohnickému vyběhl daleko z brány Vokoun, jenže ani zbraslavický hráč nemířil přesně. Tři minuty před přestávkou Jelínek protáhl Vavřinu, který jeho technickou ránu vytáhl na roh.

Po změně stran jako první zahrozili hosté, jenže Volenec pálil těsně vedle. Zbraslavice odpověděly vzápětí hlavičkou Čálka, který ale také mířil nepřesně. Domácí se stále více tlačili před branku soupeře, o koncovku se pokoušel hlavně Čálek, jenže bez efektu. V 57. min. si na Čálkův trestný kop zaběhl u zadní tyče Herčík, jenže i on hlavičkoval vedle. O chvíli později nepříjemný tečovaný trestný kop vytáhl domácí gólman Vavřina na rohový kop. V posledních deseti minutách hosté podnikli několik brejků, Gono nejprve umístil své zakončení do náruče gólmana Vavřiny, podruhé skončila akce jeho ofsajdem. V 84. min. ale Semerád ztratil míč, Jelínek pronikl do šestnáctky a zkušeně rozhodl - 0:1. Blízko vyrovnání byli domácí v 88. min., jenže po Čálkově nastřeleném trestném kopu při zemi Šindelář minul sedleckou bránu!

"Rozhodla individuální chyba a naše nemohoucnost proměnit šance, které jsme si připravili. Hlavně v prvním poločase," shrnul zápas zbraslavický trenér Michal Šindelář. "Také nevím, jestli to v páté minutě gól byl a nebo ne," narážel na situaci z úvodu utkání, kdy Zdychynec vykopával míč z prázdné brány. "Sedlci blahopřeji ke třem bodům, potřebovala je," zakončil trenér.

"Série bez vítězství byla dlouhá," oddechl si sedlecký trenér Luboš Votava. "Dneska bylo utkání vyrovnané, vyhrálo šťastnější mužstvo," přiznal. V poslední době sedlecký tým trápí marodka. "Na to se nemůžeme vymlouvat, kluci chodí do práce, jsou tam i zranění. Musíme se s tím ale vyrovnat, nejsme sami, kdo řeší tyto problémy," uzavřel Luboš Votava.

Branka: 84. Jelínek
Rozhodčí: Jiří Novák
ŽK: Herčík, Šindelář - Pospíšil, Ďoubal, Gono
Zbraslavice: Vavřina - J. Veselý, Semerád, Herčík, M. Veselý - Červeňák (34. Dubják), D. Šindelář, J. Pánek, Šupka (54. Byrwa) - Mil. Čálek, Vohnický.  Trenér Michal Šindelář
Sedlec: Vokoun - M. Poul, Zdychynec, Ďoubal, Hvězda - Ivičič (46. Gono), Kolda, Jak. Spáčil, M. Volenec - Jelínek, Pospíšil.  Trenér Luboš Votava.