Vokoun vychytal vítězství Viktorce

Sedlec - Na závěr sezóny podzimní části bylo na programu šlágr kola, ve kterém TJ Viktoria Sedlec doma přivítala TJ Star Tupadly. V minulém kole šestá Viktorka s 21 body venku porazila Nové Dvory 2:0. Ani třetí Tupadly s 25 body nezaváhaly poté, co doma rozstřílely Zbýšov 6:1.

Viktoria Sedlec TJ Star Tupadly 1:0 (0:0)

.

Na závěr sezóny podzimní části bylo na programu šlágr kola, ve kterém TJ Viktoria Sedlec doma přivítala TJ Star Tupadly. V minulém kole šestá Viktorka s 21 body venku porazila Nové Dvory 2:0. Ani třetí Tupadly s 25 body nezaváhaly poté, co doma rozstřílely Zbýšov 6:1.

Úvod zápasu patřil Viktorce. V 10. min. po faulu na Volence z pravé strany záložník Gono rozehrál před velkým vápnem trestný kop, ale jeho pokus bohužel skončil jen ve zdi. Svojí příležitostí Tupadly odpověděly o pět minut později. Po rohovém kopu Císaře z pravé strany jsi málem obrana Viktorky na přední tyči míč srazila do brány, ale gólman Vokoun míč vyrazil do bezpečí. O minutu později po trestném kopu Císaře z levé strany se ve vápně v souboji prosadil útočník Ryšán, ale hlavou mířil jen do náruče Radka Vokouna. I na druhé straně Viktorka zahrávala standardní situaci ze stejného místa jako Gono.  V 19. min. záložník Volenec sice technicky obstřelil zeď, ale zároveň překopnul branku Liptáka.  Poté hosté převzali iniciativu a vytvářeli si další gólové příležitosti. Jako ve 20. min. obránce Hošek poslal kolmici za obranu Viktorky na útočníka Koudelku, ten sice obešel vybíhajícího brankáře Vokouna, ale z vápna přestřelil domácí bránu. Ve 34. min. Star Tupadly byly blízko gólu poté, co záložník Vondra z pravé strany přihrál nabíhajícímu Koudelkovi, ale vše zmařil na brankové čáře gólman Vokoun, který odvrátil míč do autu. Ve 38. min. záložník Vondra ze střední vzdálenosti protáhnul gólmana Vokouna, který opět vyrazil míč, tentokrát na rohový kop.  Ve 43. min. Tupadly mohly vsítit branku do poločasu. Po Vondrově trestném kopu z levé strany se ve vápně uvolnil obránce Hošek, jenže hlavičkoval jen do náruče brankáře Vokouna.

Ve druhém dějství hosté stupňovali svůj tlak.  Ve 47. min. se do šance řítil po levé straně záložník Kruml, ale z velkého vápna gólmana Vokouna nepřekonal, který jeho střelu vytěsnil na roh. V 56. min. Vondra rozehrál standardní situaci z velkého vápna, ovšem jeho technický pokus brankář Vokoun robinzonádou vyrazil míč nad břevno.  A tak se přihlásilo pravidlo „Nedáš, dostaneš!“  V 58. min. obránce Vavřina přetaženým centrem z pravé strany našel ve vápně záložníka Gona a ten hlavou otevřel skóre. V 72. min opět po centru Vavřiny jsi tentokrát málem srazil do vlastní branky obránce Krajíček, ale naštěstí pro Star mířil mimo svou branku. O dvě minuty později na druhé straně se dostal do brejku útočník Ryšán, který byl faulován ve vápně vybíhajícím gólmanem Vokounem, ale pokutový kop se nekopal, protože ještě předtím byl odmáván ofsajd pomezním. V závěru zápasu hosté mohli vyrovnat ne-li vyhrát. V 82. min. po centru Drbohlava z levé strany se do zakončení dostal na přední tyči hlavou střídající Chleborád, ovšem mířil těsně vedle levé tyče Vokounovy branky. A minutu před koncem po centru Chleboráda se k odraženému míči na malém vápně dostal obránce Hošek, ten však netrefil zcela odkrytou branku domácích. TJ Viktoria Sedlec zakončila podzimní část okresního přeboru výhrou nad Star Tupadly -  1:0.

Rozhodčí :  Ledvina

Branka: 58. Gono

ŽK 44. Vavřina, 52. Jelínek, 66. Gono -  49. Vondra

TJ Viktoria Sedlec : Vokoun – Vavřina , Ďoubal, Zdychynec© Hvězda - Gono, Petr Mrštík(76. Spáčil),Tvrdý,Volenec( 90. Košátko)  -  Pavel Mrštik(57. Pospíšil), Jelínek( 85. Poul)

TJ Star Tupadly: Lipták, Císař, Hošek, Kořínek, Krajíček – Chvátal, Drbohlav©, Vondra, Kruml – Koudelka(69 Pipek), Ryšán( 79. Chleborád)