Viktorka vybojovala remízu v devíti lidech

Vrdy - Poprvé na jaře Viktoria Sedlec odehrála se své utkání venku, když v 15. kole narazila na sedmý tým OP Slavoj Vrdy, který měl na kontě 23 bodů. Naopak Viktorka se nacházela na 4. místě se 27 body. Oběma mužstvům se v minulém kole dařilo rozdílně: Viktorka předměstském derby porazila doma Sokol Kaňk 3:0, naopak Vrdy prohrály venku se Zbýšovem těsně 3:4. Na podzim Viktorka doma prohrála s Vrdy 1:2, když se o vítězství hostů postarali bratři R a K Truksové, přestože Viktorka vedla o poločase 1:0 brankou Hvězdy.

Trenér Luboš Votava postrádal Petra Mrštíka a Jana Vavřinu.

Slavoj Vrdy – TJ Viktoria Sedlec 0:0

.

V prvním poločase oba soupeři spoléhali na obranu a na standardní situace. Více než pohledná hra na obou stranách bylo plno osobních soubojů ve středu hřiště, které často přerušoval svým verdiktem rozhodčí Zikmunda. Jako první zahrozily Vrdy. Ve 12. min. se po R. Truksově rohu ve vápně hlavou prosadil obránce Vocl, ale hlavičkoval nad branku Viktorky. O minutu později na druhé straně se po Volencově rohu z pravé strany ve vápně k odraženému míči dostal útočník Pavel Mrštík, jenže pohotovou ranou z voleje střílel jen do hradby těl. Ve 23. min. Viktorka málem potrestala špatnou rozehrávku Vrdů poté, co Hvězda vybojoval balón a přihrál nabíhajícímu Pospíšilovi před velké vápno, jenže ten střelou ke vzdálené tyči nepřekonal brankáře M. Šindeláře.  O pět minut později Viktorka zahrozila z brejku, když po Volencově centru z pravé strany se do zakončení na přední tyči dostal Pavel Mrštík, ale brankář M. Šindelář míč vyrazil na roh. Po půl hodině hry se po Hvězdově centru z levé strany prosadil k hlavičce ve vápně útočník Pavel Mrštík, jenže jeho pokus gólman Šindelář na brankové čáře kryl. Závěr prvního poločasu patřil Vrdům. Nejprve v 36. min. R. Truksův trestný kop ze střední vzdálenosti ve vápně obránce Kožnar odvrátil hlavou míč do bezpečí. O minutu později Vrdy rozehrály nacvičený signál, když R. Truksa po rohu z pravé strany na vápně oslovil nabíhajícího obránce Spěváka, ten však svojí šancí naložil po svém a překopnul branku Radka Vokouna. V nastaveném čase Vrdy mohly vsítit gól do šatny, jenže K. Truksův technický trestný kop z levé strany letěl dva metry vedle  pravé šibenice Vokounovy branky

Hned po změně stran Viktorka odpověděla akcí. Ve 46. min. útočník Pospíšil uvolnil na levé straně ve vápně nabíhajícího Vrbu a ten přihrávkou oslovil střídajícího Gona, jenže z malého vápna těsné blízkosti překopnul nejen gólmana M. Šindeláře ale i branku Vrdů. V 50. min. Vrdy rozehrály opět rohový kop, ale ani tentokrát nebyly úspěšný, protože K. Truksův pokus z velkého vápna skončil za bránou Viktorky. V 55. min se brankář Vokoun pořádně zapotil poté, co vyrazil R. Truksovu standardní situaci na rohový kop. Osm minut později na druhé straně útočník  Gono přízemním centrem našel z pravé strany Pospíšila, ale jeho střela z velkého vápna ke vzdálené tyči letěla těsně vedle Šindelářovy branky. V 70. min. Vrdy měly asi nejvyloženější šanci zápasu, když se ve vápně prosadil osamocený záložník Radovnický, který mohl otevřít skóre zápasu, jenže mířil jen doprostřed branky, kde stál připravený gólman Vokoun. Poté přišla zranění na obou stranách, kdy nejprve ze hřiště šel pro zranění kotníku stoper Spěvák a o dvě minuty později opustil hřiště pro zranění kolena obránce Kožnar. Jelikož od 75 min Viktorka neměla nikoho na střídání, tak hrála na hřišti o jednoho hráče méně. Jenže Vrdy výhodu jedno muže v poli nedokázaly využít, protože buď chyběla přesnost v přihrávkách anebo klid v zakončení. V nastaveném čase dokonce Viktorka hrála o 9, když J. Poul dostal červenou kartu za faul u postranní čáry. I tak Viktorka vybojovala ve Vrdech bod poté, co utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Rozhodčí:  Zikmunda