Viktorka po pěti zápasech slaví výhru

Sedlec -  Ve 20. kole OP TJ Viktoria Sedlec přivítala doma TJ Sokol Zbýšov. Oba soupeři minule naplno nebodovali.  Sedmá Viktorka s 29 body prohrála ve Zruči 6:1, když v 15. min. střelec úvodní branky zápasu L. Pospíšil opustil hřiště pro zranění a L. Votava neměl nikoho na střídání, takže Viktorka hrála o deseti až do konce zápasu! Desátý Zbýšov s 21 body vedl doma v poločase 1:0 nad Zbraslavicemi, ale nadějný výsledek domácí Zbýšov neudržel a nakonec prohrál 3:2.

Luboš Votava postrádal: Tvrdého, Pavla Mrštíka, Pospíšila, J. Poula, Kožnara, Ivičiče, Hvězdu, Košátka a Svobodu.

TJ Viktoria Sedlec – TJ Sokol Zbýšov 3:1 (2:0)

.

Hned po rozehrávce jsi Viktorka vytvořila úvodní šanci zápasu. Obránce Zdychynec uvolnil na pravé straně útočníka Volence, který centrem našel na přední tyči Jelínka, jenže jeho dorážku gólman O. Radil na brankové čáre vyrazil na roh. Hosté hrozili převážně po standardních situacích.  Jako 21. min. kdy Šemíkův zahraný trestný kop z velkého vápna skončil v náruči brankáře Vokouna. O minutu později na druhé straně se útočník Jelínek dostal do dvou brankových příležitostí. Nejprve po přihrávce Petra Mrštíka se ve vápně do šance dostal Jelínek, jenže v pádu překopnul odkrytou branku gólmana O. Radila. Ve 23. min. po nahrávce Koldy se do zakončení ve vápně prosadil z otočky Jelínek, ale jeho střelu brankář O. Radil s přehledem kryl.  V 27. min. Viktorka zahrávala trestný kop poté, co byl před vápnem faulován Kolda, jenže Vavřinův pokus sice mířil do branky, ale postrádala razanci a tak gólman O. Radil jeho střelu přehledem chytil. V 28. min. Viktorka byla blízko ke vstřelené brance.  Po centru Volence z pravé strany se ve vápně dostal k hlavičce Jelínek, ovšem gólman O. Radil byl proti a jeho hlavičku vytěsnil na roh. Viktorka držela míč na svých kopačkách a kontrolovala hru, takže bylo otázkou, kdy Viktorka svojí územní převahou vstřelí úvodní branku. Ta branka přišla v 29. min. po centru Petra Mrštíka z levé strany se ve vápně prosadil osamocený útočník Volenec a hlavou překonal gólmana O. Radila - 1:0 Ovšem to nebyla poslední branka do poločasu.  V 39. min. O. Radil z trestného kopu z velkého vápna ještě nekapituloval, protože Volencův pokus vyrazil na rohový kop. Ve 40. min. záložník Vrba před velkým vápnem přihrál za obranu Zbýšova na útočníka Jelínka a ten pravačkou po zemi do protipohybu upravil na -2:0

Hned po změně stran Viktorka zvýšila svůj náskok.  Ve 47. min. Jelínek přihrál před vápno kapitánovi Spáčilovi, který českou uličkou oslovil nabíhajícího Petra Mrštíka a ten technickou střelou k bližší tyči překonal výborného brankáře O. Radila - 3:0 Skóre se měnilo i na druhé straně.  V 54. min. po Sobotkově centru z levé strany se ve vápně na zadní tyči prosadil útočník Šemík a hlavou vsítil jedinou branku v dresu Zbýšova - 3:1 Po vstřelené brance hosté měli víc míč pod kontrolou, ale do vyložených šancí se nedostali. Snad jen v 61. min., kdy kapitán Babák mohl korigovat na rozdíl jedné branky poté, co rozehrál standardní situaci z pravé strany, ale jeho střela skončila v náruči Vokouna. Naopak Viktorka mohla zvýšit skóre. V 69. min. po centru Volence se opět ve vápně dostal k zakončení Jelínek, ale jen hlavičkoval těsně vedle O. Radilovy branky. O minutu později střídající Gono vystřelil ze střední vzdálenosti, mířil jen těsně vedle branky hostů. V samém závěru po přihrávce Petra Mrštíka se do šance dostal také střídající Stolín, ale míč napálil jen do gólman O. Radila, který  jeho bombu vyrazil na roh. Viktoria Sedlec podruhé na jaře vyhrála, když doma porazila Zbýšov 3:1.

Rozhodčí: Kučera

Branky: 29.Volenec, 40. Jelínek ,47. Petr Mrštík – 54. Šemík

TJ Viktoria Sedlec : Vokoun – Poul, Zdychynec,Pavlík, Vavřina – Kolda( 45. Gono), Spáčil©, Vrba(67.Stolín), Petr Mrštík – Volenec, Jelínek

TJ Sokol Zbýšov : O. Radil – Kolář, Čáp, Jirák(80. Scholler), Petřík - Sobotka, Babák(c), Výborný, V. Radil, Šemík, Radil – Šemík, Horváth