Volenec hattrickem zajistil B-týmu tři body nad Hlízovem

Sedlec - Druhé kolo III.třídy postavilo před hlízovské fotbalisty velkého rivala, rezervní tým Sedlce. Hlízov dokázal srovnat z nepříznivého stavu 2:0 na 2:2, ale domácí vstřelili dvanáct minut před koncem vítězný gól. Nicméně hosté odjeli ze Sedlce se vztyčenou hlavou, protože za domácí nastoupilo nebo přišlo v průběhu zápasu na hřiště hned 7 hráčů, kteří alespoň na chvíli zasáhli do sobotního utkání A-týmu Sedlce s Ktnou Horou B.

.

Viktoria Sedlec B - Sokol Hlízov 3:2 (2:1)

Hned v úvodu utkání přišla rána do hlízovských řad, kdy si špatně našlápl Martin Rychtár, a kvůli zranění o musel nahradit Adam Procházka. Nicméně, než se Hlízov dostal ke střídání, domácí Viktorka vstřelila první branku, konkrétně Martin Volenec. Netrvalo dlouho, a po nevydařeném odkopu Luboše Balvína se dostali domácí do šance, kterou nepohrdli a Volenec se mohl radovat podruhé v utkání. Ve 44. minutě se snad poprvé v utkání dostal na dostřel domácí branky Hlízov, a hned z toho byl faul zhruba 25 metrů od branky. K trestnému kopu se postavil Zdeněk Čáp a svou střelu namířil přesně do pravé šibenice, nutno dodat, že svůj podíl na gólu měl i domácí brankář Radek Vokoun, jemuž míč prošel mezi rukavicemi. Do kabin tak šly týmy za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu vlétli fotbalisté Hlízova jako uragán. Hned po pár sekundách se za domácí obranou octli hned dva hráči, konkrétně Karvai s Procházkou, ale Karvaiův pokus zneškodnil Vokoun. Vyrovnání tak přišlo až zhruba po hodině hry, kdy vyzrál na ofsajdovou past Viktorky Jiří Špitálník a svůj únik zakončil střelou, která prošla za Vokounova záda. Vyrovnaný stav vydržel až do 78. minuty, kdy prošel hlízovským vápnem centr z pravé strany, který prolétl až k Volencovi, který završil svůj hattrick a rozhodl o výhře domácího celku.

Hrající trenér Hlízova Zdeněk Čáp po utkání řekl: "Není třeba svěšovat hlavy, je to jeden zápas z mnoha. Hráči podali bojovný výkon, a toho si cením. Domácí hráli ve velmi silné sestavě. My se nemáme za co stydět, protože nám naopak několik hráčů, kteří patří do základní sestavy chybělo. Hned od prvních minut musel nastoupit i Luboš Balvín, navíc se nám zranil po pár minutách Rychtár, kterého nahradil Procházka, který nehrál fotbal tři roky. Bylo jasné, že rychlostně na tom budou domácí lépe. Nicméně jsme se vydali ze všech sil a je jen škoda, že jsme neudrželi vyrovnaný stav až do konce."

Branky: 9., 16. a 78. M. Volenec - 44. Z. Čáp, 62. J. Špitálník.