Suchodl otočil zápas se sedleckou Viktorkou, tři body domácím vystřelil nováček Martin Brudný!

Suchdol – Fotbalisté Suchdola ve druhém kole okresního přeboru na domácím hřišti přivítali Viktorii Sedlec.

Oba týmy se nedávno střetly v pohárovém utkání, ve kterém jasně dominovali hosté, když v Suchdole vyhráli o čtyři branky. Suchdolští tak svému soupeři chtěli oplatit porážku, což se jim nakonec po dramatickém obratu povedlo!

Suchdol – Sedlec 3:2 (1:1)

Kdo zavítal v sobotu odpoledne do Suchdola, určitě se nenudil. Skóre zápasu se měnilo po devatenácti minutách hry, kdy obrana Suchdola zapomněla na Pavla Mrštíka, který za pomoci drobné teče přehodil brankáře Hebra – 0:1. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. O pár desítek vteřin později využil nedorozumění brankáře Jóna s obranou Laštovka, který po kličce brankáři umístil míč do odkryté brány – 1:1. O minutu později mohlo být na domácí straně ještě veseleji. Král ovšem svoje sólo zakončil střelou do nohou brankáře a následnou dorážku nasměroval Langr mimo prázdnou bránu! Lagr si nespravil chuť ani v další šanci, kdy po úniku trefil pouze nohy pozorného Jóna. Ve 35. minutě spálili velkou příležitost ke skórování hosté, když pokus Culka vykopl z brankové čáry pohotovým skluzem Dolejš. Domácí opláceli stejnou mincí. Hlavičku Langra ovšem hosté dokázali rovněž z brankové čáry odklidit do bezpečí.

Po deseti minutách druhé půle se hosté dostali lacino do vedení. Míč po přímém kopu ze strany proskákal až na tyč a kapitán hostí Volenec balón nezištně uklidil do branky domácích – 1:2. Suchdolší však nesložili zbraně. K vyrovnání pomohla Pacákovi hrubka brankáře Jóna, který za svá záda s pomocí tyče nechal propadnout přímý kop z velmi ostrého úhlu – 2:2. Obrat ve skóre pak dokonal nováček v suchdolském dresu Martin Brudný, který z hranice vápna napálil po odrazu míč za Jónova záda – 3:2.

Trenér Suchdola David Čižinský byl po utkání spokojen: „Řekl bych, že jsme byli celý zápas lepším týmem,“ uvedl Čižinský a navázal: „Dostali jsme hloupé góly.“ Výhra Suchdola se nerodila lehce a po dvou kolech má tým šest bodů: „Je to překvapení. Pro nás je to pohádka. Dokázali jsme obrátit zápas,“ konstatoval David Čižinský a doplnil: „Myslím si, že v tomto týmu je síla.“ Mužstvo Suchdola doslova na poslední chvíli posílil odchovanec čáslavské kopané Martin Brudný:„Martina bylo hodně dobrodružné sem dostat, ale myslím si, že nám určitě pomůže,“ uzavřel trenér Suchdola.

„Není co hodnotit,“ konstatoval sedlecký trenér Luboš Votava„My jsme propadli ve všech fotbalových dovednostech. Suchdol nás přehrál bojovností a nasazením,“ všiml si. „My jsme byli všude pozdě,“ kroutil hlavou Votava a navázal: „Dostali jsme naprosto hloupé góly, hlavně ten vyrovnávací. Musím Suchdolu pogratulovat k vítězství,“ doplnil.

Branky: 19. Laštovka, 74. Pacák, 82. Brudný – 18. Pavel Mrštík, 55. Volenec.

Rozhodčí: Ledvina – Krča, Čižinský. Žluté karty: 86.Pacák, 89. Novotný – 67. Culek, 76. Vavřina. Diváků: 85.

Suchdol: Hebr – Volný, Kuthan, Procházka, Dolejš – Král (79. Novotný), Brudný, Böhm, Pacák – Laštovka (83. Suntych), Langr. Trenér David Čižinský.

Sedlec: Jón – Vavřina, Zdychynec, Kořínek, Pavlík – Volenec, Pulkert, Petr Mrštík – Baginski (79. Hvězda), Culek (68. Kolda) Pavel Mrštík. Trenér Luboš Votava.