Viktorka sahala v závěru zápasu po remíze proti Býchorům

Kutná Hora - V prvním přátelském utkání zimní části v sezóně 2017-2018 na UMT třetí generace v Kutné Hoře TJ Viktoria Sedlec utkala s týmem OP Kolínska TJ Sokol Býchory.

TJ Viktoria Sedlec - TJ Sokol Býchory 1:2 (0:1)

V prvním poločase oba soupeři byli nepřesný v rozehrávkách. V 5. min. Viktorka poprvé vystřelila na branku Býchor, když se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal záložník Vrba, jenže jeho pokus skončil vysoko nad branku gólmana Suchánka. Další gólovou příležitost jsi Viktorka vytvořila v 14. min., když se před velkým vápnem prosadil útočník Gono, ale jeho střela letěla metr vedle levé šibenice brankáře Suchánka. O pár minut později útočník Gono vyzkoušel střelbu ze stejné pozice, ale jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče gólmana Suchánka. V prvním dějství TJ Sokol Bychory především hrozily rohovými kopy, přestože párkrát protihráči byli osamoceni ve vápně, nedokázali míč uklidit míč do branky. Ve 20. min. útočník Kolda přihrávkou po zemi uvolnil na pravé straně záložníka Košátka a po jeho centru se ve vápně dostal k hlavičce Gono, ale mířil vysoko nad branku Býchor. O dvě minuty později obránce Kožnar vybojoval balón na levé straně a před velkým vápnem přihrál útočníkovi Koldovi, který přenechal míč nabíhajícímu Volencovi a ten technickou střelou chtěl překonat gólmana Suchánka, ale Volenec trefil ve vápně obránce Zvanku. V 35. min. pro změnu stálo v cestě Suchánkovo břevno, když záložník Volenec ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno soupeřovi branky. Ve 37. min. obránce Jirkovský nakopnul dlouhý míč do pokutového území Viktorky, kde se brankář Rybák srazil protihráčem v pokutovém území a odražený míč uklidil do prázdné branky útočník Chadraba 0:1

Ve druhém dějství Býchorští fotbalisté byli více v pohybu a v 53. min. útočník Chadraba se dostal do velké šance poté, co unikl po pravé straně, ale z vápna přestřelil vysoko nad branku Sedlic. V 58. min. Viktorce se stejně dařilo v zakončení jako Býchorštím fotbalistům, když obránce Brabec vybojoval balón a nahrál záložníkovi Hvězdovi, ten zakončil stejně nepřesně jako útočník Chadraba. Po hodině hry obránce Kubec dlouhým balónem našel před vápnem záložníka Hvězdu, který přihrál Vrbovi, ale po zisku byl následně faulován. K trestnému kopu se postavili záložník Hvězda a útočník Gono, ale druhý jmenovaný míč napálil do zdi. V 65. min. pro změnu na druhé straně útočník Chadraba vystřelil ze střední vzdálenosti. Brankář Rybák míč vyrazil před sebe a dobíhající obránce Teplý z dorážky mířil hodně nepřesně, když netrefil odkrytou branku gólmana Rybáka. V 66. min. záložník Vyhnánek se nejprve uvolnil před velkým vápnem a následně se podíval, kde stál brankář Rybák a technickou střelou po břevno upravil na - 0:2 O minutu později, útočník Gono oslovil přihrávkou záložníka Volence a ten střelou z hranice vápna po zemi k levé tyči protáhnul gólmana Suchánka. Viktorka v závěru zápasu nezabalila kufry. Ofenzívu zahájil útočník Kolda, když z hranice šestnáctky vystřelil na branku Býchor a jeho pokus letěl metr vedle levé šibenice brankáře Suchánka. V 88. min. po rohu Koldy z pravé strany se k odraženému míči dostal obránce Vavřina a z levé strany ranou k levé tyči angličákem překonal gólmana Suchánka a snížil na - 1:2 To nemuselo být vše. Vyrovnání bylo opravdu blízko. V 92. min. po rohovém kopu Volence z pravé strany se na přední tyči prosadil Brabec, ale gólman Suchánek jeho hlavičku vyrazil na roh. V prvním přátelském zápase TJ Viktoria Sedlec prohrála, když nestačila na mužstvo TJ Sokol Býchory 1:2.

„ Na to že je to první zápas, jsme první půlku hráli docela dobře. Soupeř je kvalitní a šance byly na obou stranách, hodnotil “záložník Matin Volenec. „Oni využili jednu, my žádnou, doplnil na závěr“ Martin Volenec.

TJ Viktoria Sedlec - TJ Sokol Býchory 1:2 (0:1)

Branky 88. Vavřina – 37. Chadraba, 66. Vyhnánek

TJ Viktoria Sedlec : Rybák – Kožnar, Kubec, Vrabec, Vavřina – Hvězda, vrba, Kořínek, Košátko – Gono, Kolda

TJ Sokol Býchory : Suchánek – Kedršt, Jirkovský, Zvanka, Křnský – Chvalovský, Teplý, Chlumský, Tafl – Vyhnánek, Chadraba