Sedlecká Viktorka ve druhé půli Malínu roztočila pekelný kolotoč!

Sedlec - Patnácté kolo okresního přeboru proti sobě postavilo dva fotbalové kluby z předměstí Kutné Hory: Ve velikonočním derby Viktoria Sedlec přivítala souseda z Malína. Pro oba celky šlo o první ostrý souboj o jarní body - Malín před týdnem odložil zápas s Malešovem a kvůli terénu se nehrálo ani utkání Sázava B -Sedlec.

Sedlec - Malín 5:3 (1:3)
133

Několik dobrých přiležitostí na obou stranách se urodilo hned v prvím poločase: Nejprve se do pokutového území Malína propracoval M. Volenec, důrazně ale nazakočnil, z protiútoku zahrozil Mihovský, ovšem netrefil odkrytou bránu. Diváci Viktorky pak zatleskali pěknému centru z levé strany, trestný kop Gona z pětadvaceti metrů skončil těsně vedle. Jako první se dočkali hosté, když ve 13. min. Mihovský výborně vysunul Churavého, kterého ještě gólman Dostál vychytal, ale dobíhající Martínek přece jen otevřel skóre - 0:1. Ve 23. min. Malín svůj náskok pojistil, když rohový kop propadl až k Rezlerovi - 0:2. Pěkná rána M. Volence z 31. min. se mezi tři malínské tyče nevešla, ve 44. min. ale sedlecký kapitán upravil po rohovém kopu na 1:2. Radost z kontaktní branky domácím ale do přestávky nevydržela, když Mihovský rovněž po rohovém kopu vrátil dvoubrankové vedení na stranu Malína - 1:3.

Do druhé půle přišli Viktoriáni zřejmě pokropení živou vodou: Dvacet minut jim stačilo, aby třemi góly otočili ve svůj prospěch! Hned po změně stran nedůrazná obrana nepřekazila kombinaci Sedlce a J. Poul měl před sebou prakticky prázdnou bránu - 2:3. V 54. min. unikl Kolda, jeho ránu gólman Neprášek vytlačil na roh, po kterém na míč nedosáhl v malém vápně úplně volný J. Poul. V 61. min. na druhé straně utekl obráncům Martínek, jenže pálil sice tvrdě, ale nad sedleckou bránu. To z protiútoku na druhé straně Pavel Mrštík srovnal na 3:3. Domácí zpřesnili hru a zcela ovládli hřiště, Malínští se prakticky k ničemu nedostali a jen těžko zachytávali útoky soupeře. V 67. min. se po Richtárově zákroku na Petra Mrštíka kopala penalta a L. Tvrdý dokonal obrat ve prospěch Viktorky - 4:3. Všechny naděje hostů alespoň na vyrovnání uhasil v 83. min. Petr Mrštík nádherným gólem z "voleje" po centru D. Košátka - 5:3.

Fotbalistům sedlecké Viktorky se ve druhé půli povedl nevídaný obrat. Ze stavu 1:3 nakonec vyhráli 5:3. "Dobré střídání," usmíval se trenér domácích Jiří Vopatřil a pustil se do hodnocení zápasu: "Malín hrál v prvním poločase dobře, přehrávali nás. Naši chlapci byli poprvé na hřišti a bylo to vidět. Druhý poločas už byl o ničem jiném. Malín ale po první půli mohl vést výraznějším rozdílem, kdyby nám z protiútoků přidal ještě nějaký gól, těžko bychom to dohrávali."Podle Jiřího Vopatřila byla také důležitá branka na 2:3 hned na začátku druhého dějství. "Potom soupeř úplně odešel. Zranili se mu hráči a lavička je nedokázala nahradit," uzavřel.

"Nezachytili jsme začátek druhého poločasu, dostali jsme nesmyslné góly," zlobil se malínský trenér Tomáš Vojtíšek. "Balóny nám prolétly malé vápno a z toho padly branky. Klukům jsem říkal, že podobné míče tam budou chodit, protože soupeři nic jiného nezbývalo," pokračoval a dodal: "Je to hloupé vůči klukům, ale otevřeně: Nemáme lavičku. Střídání nám momentálně nepomůže. Jsou bez tréninku."

Branky: 44. M. Volenec, 46. J. Poul, 63. Pav. Mrštík, 67. pok. kop L. Tvrdý, 83. Petr Mrštík - 13. Martínek, 23. Rezler, 45.+1 Mihovský.

Rozhodčí: Mucha - T. Volenec, J. Volenec.

ŽK: Kořínek - T. Vojtíšek.

Diváků: 120.

Sedlec: Dostál - Gono (46. Kolda), Kubec, Brabec, Kožnar - L. Tvrdý, Kořínek, M. Volenec (46. D. Košátko), Petr Mrštík - Pav. Mrštík, J. Poul (58. Jan Vavřina).      Trenér Jiří Vopatřil.

Malín: Neprášek - M. Vojtíšek, T. Vojtíšek, P. Štoček, jan Husa - Mihovský (51. Richtár, 70. O. Vojtíšek), Martínek, Málek, Rezler - Churavý (80. Hák), Mukařovský (67. L. Kraus).