Sedlecká rezerva poprve na podzim vyhrála

Sedlec – Po dvou porážkách venku v Chotusicích 3:1 a v Suchdole 3:2 i sedlecká rezerva měla podzimní premiéru na svém hřišti poté, co doma ve 3. kole III. třídy přivítala Kluky. Obě mužstva nejen, že se pohybovala v dolních příčkách tabulky, ale čekala především na svoji první podzimní výhru. Obě mužstva byla bez bodu. Čtrnácté Kluky prohrály doma minulý týden těsně 2:3 s Chotusicemi. Jedenáctá Viktoria Sedlec B nezvítězila v Suchdole, když jsi odvezla také těsnou prohru 2:3..

Trenéři Vopatřil a Ullman postrádali : Andrašíka, Vendliga, P. Němce, Hrčku, Neubauera,vykartovaného Ďoubala a dlouhodobě zraněného Hyku. Mužstvo Kluky také nebylo kompletní, chyběli: Mojžíš, Rajsik, Nezbeda a Dvořák.

Už v úvodních minutách sedlecká rezerva získala klid na kopačkách. V 9. min. obránce Jan Vavřina poslal kolmicí do brejku L. Pospíšila a ten v pokutovém území přes dva bránící protihráče přehodil na malém vápně překvapeného brankáře Vavřinu - 1:0. Hosté osobě dali vědět až v 25. minutě a to standardní situací. Po trestném kopu předstopera Píška z pravé strany centrovaný míč z brankové čáry odhlavičkoval D. Pavlík. O pět minut později ze stejné pozice jako v 25. min. Píškův trestný kop pro změnu brankář Vokoun vyrazil na rohový kop. Z následného rohu se sice na přední tyč prosadil dlouhán Siváček, ale hlavičkoval na zadní tyč vedle Vokounovy branky. V závěru prvního poločasu mohly padnout branky na obou stranách. Nejprve ve 44. min. Píškův zahraný trestný kop z velkého vápna skončil ve zdi. Z následného protiútoku se do dobré příležitosti dostal P. Stolín, ale na hranici velkého vápna mířil pravačkou „ prozatím“ těsně vedle pravé tyče Vavřinovy branky.

 

Ve druhém dějství se VSB rozstřílela, přestože úvod patřil hostům. V 48. min. po Píškově trestném kopu před vápnem sklepnul balón Siváček pro kapitána Jana Šrámka, ale k míči se nedostal, protože vše zmařil vybíhající Vokoun.

Pro změnu i na druhé straně Viktorka zahrozila standardní situací. V 52. min. Pavlík na levé straně rozehrál trestný kop nakrátko s obráncem Svobodou, který vystřelil ze střední vzdálenosti po zemi. Brankář Vavřina Svobodovu ránu vyrazil před sebe, jenže dobíhající útočník Pospíšil přestřelil branku hostů. Do střelecké listiny se také zapsal i druhý útočník P. Stolín, když v 61. min. z velkého vápna využil zpětnou narážečku Vrby a tvrdou ranou překonal gólmana Vavřinu. – 2:0 Po vstřelené brance i nadále VSB útočila a vytvářela si další gólové příležitosti.

Ještě předtím hosté mohli zápas zdramatizovat. V 72. min se záložník Osztatni na své půlce nadechnul k sólové akci poté, co se přes čtyři hráče prokličkoval až do vápna, ale tady narazil na vybíhajícího brankáře Vokouna a ten jeho šanci zneškodnil. V 75. min. podobně nevyzrál na brankáře Vavřinu i na druhé straně Pospíšil, když si na půlící čáře obhodil obránce Navrátila, ale po samostatné akci před vápnem nastřelil jen Vavřinovy nohy. V 77. min. byl obránce Kolda faulován ve vápně a pokutový kop s přehledem proměnil L. Pospíšil. 3:0 Ovšem to nebyla poslední branka zápasu. Nejprve se v 81. min. obránce Kolda opět vyznamenal, když kolmicí uvolnil do brejku T. Hejného, který z velkého vápna mazácky přehodil vybíhající brankáře Vavřinu. - 4:091. min. přestože L. Pospíšil mohl vsítit poslední branku zápasu, tak na konečných 5:0 uzavřel účet střídající Aleš Košátko (dostal od P. Stolína kapitánskou pásku a předal ji Vrbovi.) střelou po zemi do prázdné branky po nahrávce L. Pospíšila.

 

Viktoria Sedlec B – Kluky 5:0 (1:0)

 rozhodčí: Luděk Kracík

branky: 9. a 77. L. Pospíšil, 61. P. Stolín, 81. T. Hejný, 91. A. Košátko

Viktoria Sedlec B: Vokoun – Pavlík, Kolda, Jan Vavřina, Svoboda – D. Košátko, Vrba, Novák,( 69. Ullman), T. Hejný – Stolín, (82 A. Košátko) Pospíšil Trenéři : Vopatřil, Ullman

Kluky: Vavřina Kadlec, Siváček, Píška, Navrátil, Havránek, J. Šrámek, Osztatni, Smetana – Málek, Brotánek trenér Hošek