Karlovo okénko: Sedlec hraje lépe v deseti

 Sedlec – V 22. kole OP bylo na programu předměstské derby, fotbalisté TJ Viktoria Sedlec doma přivítali Spartu Kutná Hora B. V minulém kole oba soupeři nevyhráli. Osmá KHB s 31 body prohrála doma s Malešovem 2:0 a šestá TJ Viktoria Sedlec 36 body prohrála v U. Janovicích 3:0.

TJ Viktoria Sedlec – Sparta Kutná Hora B 1:1(0:1) 2:1 na penalty

V prvních minutách zápasu se hra odehrávala ve středu hřiště, kde bylo plných osobní soubojů. V 18. min. po přihrávkách po ose Hvězda – Píša -  D. Jiráň po levé straně se do zakončení před vápnem dostal středopolař Pavel Mrštík, ale hlavičkoval vysoko nad branku Kubáta. Poté na druhé straně zahrozili fotbalisté Sparty protiútokem.  V 19. min. po Jarkulišově centru z pravé strany se na zadní tyči prosadil Jan Kraus, ale hlavičkoval vedle branky gólmana Rybáka. Poté Sparta KH B si vytvořila další gólové příležitosti. Nejprve ve 20. min. záložník Jarkuliš vystřelil z velkého vápna a orazítkoval břevno gólmana Rybáka. Naštěstí pro Viktorku se jeho střela odrazila od břevna před brankovou čarou ven, takže hra nadále pokračovala a obrana Viktorky míč odkopla do bezpečí. Následně ve 21. min. Michálek z půlky hřiště našel Vodičku před vápnem, který hrudí zpracoval míč a narazil na střelu Jarkulišovi, ovšem ten se do zakončení nedostal, jelikož ho obrana Sedlic eliminovala. V 26. min. levý záložník D. Jiráň unikl po levé straně a ve vápně našel záložníka Hvězdu, který z první bez přípravy střelou protáhnul brankáře Kubáta k pravé tyčce. Po půl hodině hry útočník Petr Mrštík rozehrál před velkým vápnem standardní situaci, ovšem jeho pokus skončil jen v rukavicích gólmana Kubáta.  V 35. min. Viktorka prohrávala, když stoper Černý na pravé straně na krátko rozehrál standardní situaci na Michálka, který nacentroval do vápna. Turkovský  Michálkův přetažený centr vrátil před branku gólmana Rybáka, kam si naběhl do malého vápna Lodincký a hlavou otevřel skóre.

Po změně stran Viktorka vystřídala, když ze hřiště odešel Kožnar a jeho místo zaujal Marcel Poul. Byl to právě on, kdo byl ve vápně faulován brankářem Kubátem. Ve 46. min. středopolař Lukáš Tvrdý zahrával pokutový kop, jenže penaltu neproměnil a nechal tak vyniknout gólmana Kubáta.  O čtyři minuty později na druhé straně záložník Kruliš vystřelil z velkého vápna pohotovou střelu k pravé tyči, jenže brankář Rybák byl proti a jeho umístěnou ránu vyrazil na rohový kop. Aby pro Viktorku toho nebylo málo, šel v v 60. min. po druhé žluté kartě předčasně do kabin stoper Jiří Kubec. Kdo si myslel, že vyloučený Viktorce uškodí, ten se mýlil, naopak byl to impuls pro samotné hráče. Viktorka se herně zvedla poté, co začala hrát o deseti. Najednou byla více v pohybu, hráči si nabíhali za obran Sparty a byli dříve u míče než soupeř. Vyhrávali jsme osobní souboje, více si věřili. Viktorka byla aktivní dopředu a vytvářela si gólové příležitosti. Hráči Viktorky předvedli nejlepší fotbal na jaře. Naposledy jsme takhle hráli doma s Malínem. Naopak Sparta KHB přestala hrát. V 62. min. záložník D. Jiráň na pravé straně převzal přihrávku od střídajícího útočník M. Poula a po následném centru se ve vápně prosadil na zadní tyči záložník Hvězda, jenže hlavičkoval vedle brány gólmana Kubáta. V 70. min. Viktorka měla další brankovou příležitost, když se na levé straně uvolnil Petr Mrštík a na zadní tyči se do zakončení dostal středopolař Tvrdý, ovšem bez přípravy vystřelil do ochranné sítě za brankou brankáře Kubáta. V 86. min. Viktorka vyrovnala, když střídající Žídek rozehrál rohový kop z pravé strany. Jeho míč prosvištěl přes malé vápno až na zadní tyč, kde byl záložník Pavel Mrštík a uklidil míč do sítě – 1:1, což byl nakonec konečný výsledek. Viktorka získala druhý bod poté, co v penaltovém rozstřelu vymetl pravou šibenici D. Pavlík.   

TJ Viktoria Sedlec – Kutná  Hora B 1:1 (0:1) 2:1 na pk.
Branky:
 86. Pav. Mrštík - 36. Lodinský. 

Rozhodčí:Vladimír Baroch. 

ŽK: Kubec, Pav. Mrštík. ČK: 59. Kubec. 

Diváků: 55TJ Viktoria Sedlec: Rybák - Hvězda, Kubec, Kořínek, Průša, Pavlík, D. Jiráň, Kožnar (46. M. Poul), Pav. Mrštík, Petr Mrštík, L. Tvrdý. 

K. Hora B: Kubát - Lodinský, Černý, Jarkuliš, Kraus, D. Gygal, Turkovský, Vodička, Kracík, O. Nedvěd, Michálek.