Novoroční derby: Csaplárova past sklapla a po penaltách se radovali příznivci ACS

Sedlec - Po roční koronavirové pauze se na Nový rok klub TJ Viuktoria Sedlec opět rozdělil na dva tábory příznivců pražských velkoklubů SKS a ACS. Zápas se hrál dvakrát 30 minut.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:2 (2:0), pok kopy 2:3
1.1.2022 ACS 3 2 SKS na pen kopie

První poločas patřil hráčům Slavie,  se v 17. min. se dostali do vedení, kdy špatnou rozehrávku Vokouna zachytil Rohan, obešel si Dostála a otevřel skóre zápasu. Druhou branku ještě do poločasu také opět střelil Rohan poté, co Hyka z pravé strany poslal střílený centr na zadní tyč, kde byl Rohan  (v 5ti metrovém ofsajdu - zde si hráči Slavie určili že se na ně hrát nebude) a uklidil ho do branky - 2:0.

Sparta v závěru zápasu zahrozila. Nejprve ve 28. min. po průniku Hvězdy po levé straně se zaskvěl na brankové čáře Průša, když reflexivně chytil jeho nebezpečnou střelu. Chvilku poté poslal Hvězda nebezpečnou střelu, která letěla těsně vedle levé strany brány.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Slavie, ale jejich aktivita po 15 minutách skončila a iniciativu převzali hráci Sparty. Ve 45 minutě snížil dorážkou na zadní tyči Hvězda a v 55. minutě vyrovnal matyáš, když pohotovou střelou z první na přední tyči nedal golmanovi Průšovi šanci - 2:2.

Csaplárova past mohla sklapnout v úplném závěru zápasu, ale Poulovu střelu vyrazil pěknýmk zákrokem Průša nad břevno.

Penalty:
Sparta:  dal: Doubal, Košátko, Poul
          nedal: Zdychynec, M. Dostál

Slavia:     dal: Vojtíšek, Kožnar
            nedal: Průša, Rohan, Hyka

Sestavy:
Sparta: L. Dostál - Fitzbauer, J.Poul, D. Košátko, A. Košátko, L. Jiráň, Vokoun, M. Dostál, Ďoubal, Zdychynec, Stolín, Hvězda, Neslinger
Slavia: Průša - Vojtíšek, Spáčil, Šilhán, Koryťák, Rohan, Vavřina, Hyka, Žídek, Schnabl, Vopatřil, Kožnar, Žídek