V úvodu jarní části vyhrála Viktorka derby s Kaňkem

Sedlec - Na úvod jara bylo na programu předměstské derby. TJ Viktoria Sedlec přivítala souseda v tabulce okresního přeboru TJ Sokol Kaňk. Na estádiu Sedlec zavítalo v sobotním zápase více než sto diváků. Trenér Vopatřil postrádal tyto hráče Pohanku, Svobodu, Gono, Koldu a dlouhodobě Petra Mrštíka. Na druhé straně Kaňk postrádal Černohlávka a brankářskou jedničku Radka Vokouna.

Sedlec -Kańk 1:0 (1:0)
Kaňk

Úvodní branka a zároveň jediná celého zápasu padla v 7. min., kdy nejprve brankář Kopecký vyrazil míč po hlavičce záložníka Ďoubala, ale na následnou dorážku hlavou od Jaroslav Poula neměl šanci - 1:0. Takže kdo z diváků stál ve frontě na občerstvení, tak mě velkou smůlu, protože žádnou vstřelenou branku již neviděl. Až po čtvrthodině hry brankář Šilhán poprvé zasahoval, když s přehledem chytil centrovaný balón záložníka Výborného. To bylo vše z pohledu Kaňku. Územní převaha byla od vstřelené branky na straně Kaňku, ale do gólových příležitostí se nedostal. Rušno před brankářem hostů bylo v 35. min. , kdy se po Hvězdově trestném kopu z levé strany na zadní tyči ve vápně opět prosadil hlavičkou Jaroslav Poul . Můžeme říct doslova a do písmene, že míč pochodoval po břevně a následně skončil v autu. Závěr prvního poločasu patřil Kaňku. Ve 40. min. hosté se dostali do šance, když se k odraženému balónu dostal Wágner, ale z velkého vápna přestřelil branku. Podobně se dařilo i Výbornému, který pro změnu z hranice šestnáctky přestřelil svatyni gólmana Šilhána. O minutu později se trestnému kopu postavil Klatka, který centrem našel ve vápně Jaromíra Horkého, jenže hlavičkoval vedle brány gólmana Šilhána.

Ve druhém dějství Viktorka vycházela ze zabezpečené obrany a důsledně bránila, proto hosté měli více ze hry, ale do vyložených šancí se vůbec nedostali. Snad až v 65. min. se ve vápně prosadil útočník Mukařovský, ale jeho střelu z velkého vápna přehledem brankář Šilhán na dvakrát kryl. Naopak Viktorka na druhé straně mohla pojistit své vedení. Během dvou minut se do dvou gólových příležitostí dostal útočník Pavel Mrštík. Nejprve v 70 min. Pavel Mrštík se z velkého vápna napřáhul, ale orazítkoval jen levou tyčku branky gólmana Kopeckého. O minutu později záložník J. Poul se dostal do úniku, ale vybíhajícího brankáře Kopeckého střelou po zemi nepřekonal. K odraženému míči se dostal D. Košátko, který centrem našel ve vápně útočníka Pavel Mrštíka. Ten se sice dostal do zakončení hlavičkou, ale brankář Kopecký byl proti a konečkami prstů vyrazil míč na roh.

TJ Viktoria Sedlec porazila derby TJ Sokol Kaňk 1:0. Příštím kole TJ Viktoria Sedlec doma přivítá lídra tabulky tabulky okresního přeboru FK Graffin Kácov od 16:30!!

Sedlec - Kaňk 1:0 (1:0)

Branky: 7. J. Poul
Rozhodčí: P. Procházka - Petráček, Kracík
ŽK: Průša, J. Poul, J. Vavřina, J. Ďoubal, M. Záleský - D. Klatka, Veselý, Kratochvíl, Jak. Výborný, Mukařovský.
Diváků: 103.
Sedlec: Šilhán - Fitzbauer, Kožnar, Průša, Brabec, J. Poul (90.+3 Rohan), D. Košátko, Jan Vavřina (66. Záleský), Pav. Mrštík (78. Dostál), Ďoubal, Hvězda.
Kaňk: Kopecký - D. Klatka (86. Lagron), L. Wagner (82. Pešek), Franc, J. Horký, Bláha, Veselý (66. Pěnkava), Kratochvíl, Jak. Výborný, Mukařovský, Novotný (61. Kainar).