Viktorka v derby rozstřílela Kaňk

Sedlec - Na úvod sezony podzimní části TJ Viktoria Sedlec na estadiu Sedlec přivítala v předměstském derby TJ Sokol Kaňk.

Sedlec -Kaňk 4:0 (2:0)

k1

Viktorka vycházela ze zabezpečené obrany a vyrážela do brejků. Na úvodní branku zápasu diváci nečekali dlouho. V 7. min. se Viktorka dostala do vedení, když si ve vápně útočník Lapa položil brankáře Vokouna a pravačkou uklidil míč k pravé tyči -1:0. Ve 13. min. se opět ke slovu prihlasil útočník Lapa, který se individuálně uvolnil na pravé straně a levačkou z velkého vápna vystřelil na branku gólmana Vokouna. Jeho technická střela letěla těsně vedle pravé šibenice Vokounovy brány. Po půlhodině hry se do šance dostali i hráči Kaňku. Útočník Mukařovský se dostal do brejku, ale z hranice šestnáctky přehodil nejen gólmana Dostála, ale i branku Sedlic. Naopak na druhé straně mohl pojistit vedení záložník Vavřina, odražený míč se dostal až k němu na zadní tyč, ale jeho střelu vyrazil brankář Vokoun, který se dokázal rychle přesunout. V 41. min. fotbalisté Kaňku byli blízko vyrovnání. Brankář Sedlec Dostál už byl překonaný, ale na brankové čáře vykopával míč pravý obránce Fitzbauer. V 44. min. Viktorka už vedla 2:0, když útočník Lapa na levé straně u postranní čáry zachytil špatnou rozehrávku obránců a přihrál na hranici velkého vápna, kam si naběhl osamocený záložník Hvězda, položil si vybíhajícího gólmana Vokouna a pravačkou uklidil míč do odkryté branky - 2:0.
Po změně stran v 57. min. Viktorka hrála o deseti, když po druhé žluté kartě ze hřiště odešel záložník Jan Vavřina. Přestože Kaňk měl výhodu jednohoho hráče v poli byla to Viktorka, která zvýšila na 3:0. Nakonec se Kaňk střelecky prosadil, ovšem do vlastní branky. Když v 66. min. obránce J. Poul z půlky hřiště poslal balón do vápna, kde obránce Bláha rybičkou uklidil míč přesně k levé tyčce Vokounovy brány. Gólman Vokoun se marně natahoval - 3:0. Kaňk byl v útoku naprosto jalový, naopak Viktorka předvedla kolektivní výkon. Obránci sbírali míče ze vzduchu. Záložníci zachytávali špatné rozehrávky soupeře a vyráželi jsme do protiútoků. Jako v 88. min. útočník Pecimuth se dostal do brejku, kde ve vápně z těžkého úhlu trefil břevno, ale k odraženému balónu se dostal dobihajici Fitzbauer a uklidil míč do odkryté brány - 4:0. Viktorku podržel i dobře chytající brankář Dostál a díky skvělému zákroku v nastavení, kdy robinzonádou vyrazil pěknou střelu Mukařovského k pravé tyči udržel pro Viktorku čisté konto.
TJ Viktoria Sedlec zaslouženě v předměstském derby porazila TJ Sokol Kaňk 4:0.
Branky: 7. Lapa, 44. Hvězda, 66. vlastní (Bláha), 88. Fitzbauer
Rozhodčí: Čermák - Schmeiser, Syrůček
ŽK: Jan Vavřina, Kolda - M. Čížek, Němec
ČK: 57. Jan Vavřina
Diváků: 200
Sedlec: Dostál - Fitzbauer, Brabec, Kožnar, J.Poul - Jan Vavřina, Kolda (69. Vrba), Pohanka, Hvězda (73. Záleský) - Ďoubal (46. Pečimúth), Lapa (62. D. Košátko)
Kaňk: R. Vokoun - D. Klatka (80. Němec), Bláha (80. Franc), R. Matz (51. Mládek), Jeřábek, Výborný, Růžička, Veselý (73. Pešek), Mukařovský, Novotný (25. Kainar), M. Čížek.

k2
k3

k4

k5

k6

k7

k8

k9

k10