Vydřené 3 body mladší přípravky nad Spartou KH

6.10. přívítala mladší přípravka na domácím hřišti Spartu Kutná Hora A. Sousedské derby bylo nejen domácími bráno jako prestižní zápas. Viktorka si velice uznale uvědomovala sílu soupeře. Zápas byl od první minuty opravdu vyhecovaný a obě mužstva se rvala o každý míč. Sparta KH hrozila od druhé minuty kvalitními úniky svého kapitána a naše obrana (Klér, Dostál) měla opravdu velké starosti tohoto hráče uhlídat.. Jeho kličky a úniky byly opravdu fotbalově nádherné a trenéři Viktorky zažívali opravdu infarktové situace ! :-) Sparta tlačila, což zúročila v 6. minutě krásným gólem. 0:1. O několik minut z trestného kopu už vedla 0:2. Obavy Viktorky se tak začaly naplňovat. Přestávka po první třetině vedla trenéra Viktorky k uklidnění týmu a jaksi k "setřesení" trémy z obávaného soupeře.Na některých hráčích byl opravdu vidět psychický blok :-) ,každý chtěl hrát účelně a zodpovědně, bez chyb, což svazovalo. Ale Viktorka se naštěstí chytla přesnou střelou Dostála z půlky po trestném kopu. 1:2 .V druhé půlce šel kopat roh Klér a nacvičená standartka se "chytla" a Neubauer vyrovnal na 2:2. To už zápas opravdu jel na plné obrátky. Obě mužstva odevzdávala opravdu to nejvíc co mohla. Nasazení bylo opravdu obrovské a to nás čekala ještě třetí třetina. V té se zdál být lepší soupeř.Hned po rozehrávce hrozil krásnou akcí po levé straně. Viktorka na to kontrovala třemi slušně vyhlížejícími akcemi,ale míč do brány soupeře neprotlačila. Pak přišel odražený míč před naší brankou, Sparťanský hráč si chytře všiml našeho vyběhnutého brankáře Vágnera a krásným dloubákem zavěsil: 2:3. Kupodivu to Viktorku nepoložilo a  kluci zapnuli k závratnému tlaku. Halák dobře bořil hru ve středu hřiště. Holub vybojoval dva rohy.  Bylo vidět, že ze sebe vydávají opravdu maximum. Akcí utkání se stala rozehrávka po ose Dostál, Klér ten dlouze na Nováka, který skákající balón poslal na Neubauera a ten hlavičkou zavěsil. 3:3. Do konce nádherného utkání zbývalo 6 minut. Sparta zabrala k obrovskému tlaku. Viktorka ale odolávala včasným a důsledným obsazováním všech hráčů i když uhlídat soupeřovo kapitána bylo i zdvojováním leckdy nemožné. Jeho kličky a přihrávky před bránu byly neomylné. (zcela evidentně mu chybělo pravé křídlo Filip Moc) Poté ale přišla soupeřova ruka ve vlastním pokutovém území. Na penaltu šel Klér, ale trenér na poslední chvilku povolal ke kopu Dostála a ten mazácky zavěsil k tyči! 4:3. Poslední 4 minuty zápasu byly infarktové nejen pro hráče, ale i pro diváky a trenéry :-) . Sparta neuvěřitelně tlačila a před naší bránou se rodil jeden závar za druhým. Obětavě 2x zasahoval brankář Vágner (odnesl to menším zraněním prstů) obránci odkopávali jak se dalo. Vypomáhali i útočníci. Pak už přišel osvobozující závěrečný hvizd rozhodčího a kluci se upřímně radovali. Vítěztví následně týmově oslavili v přilehlé cukrárně. VI Sedlec : Sparta Kutná Hora A 4:3.

Sestava: Vágner- Dostál, Klér, Halák, Holub, Kulhánek, Neubauer, Novák.

Branky: Dostál 2x, Neubauer 2x.

!!!!!! Po uzávěrce článku:  Brankář Vojta Vágner má ruku v sádře. Zranění ze závěru zápasu (už po zápasu bylo vidět promodrávání prstů)  se k večeru "projevilo" a bylo nutno vyhledat lékaře. Následný rentgen odhalil vykloubené články prstů a natažené vazy prstů a dlaně.